12 cvičení jógy pro vaše hýždě a stehna

Vzhledem k sedavému životnímu stylu a nedostatku pohybu na bocích a hýždích se tuk často hromadí a svaly ztrácejí tón a stávají se ochablými. A cítíme se neatraktivní. Ale nebojte se! V józe je několik jednoduchých ásan, zejména pro posílení a zpřísnění boků a hýždí - to je jóga pro začátečníky doma. Správná kombinace stravy a jógy odstraní tuk z těchto problémových oblastí.

Nejlepší cvičení jógy pro nohy a hýždě

1. Utkatasana

Známý také jako - Stool Pose

Výhody - Tato asana stimuluje svaly nohou, zejména kyčlí a hýždí. Sedět v křesle je snadné, ale ne v imaginární židli, když používáte svaly k udržení své tělesné hmotnosti. Používáte tělesnou hmotnost k namáhání svalů v bocích a pánvi. To nejenže přivádí nohy k tónu a trénuje je, ale také působí jako obecné posilovací cvičení, to znamená, že jóga posiluje svaly.

Jak hrát - Staňte se přímo v pozici Tadasana. Jemně ohněte kolena.a snižte pánev, jako byste seděli v imaginární židli. Nadechněte se a natáhněte ruce nad hlavu. Držte tuto pozici několik vteřin a přitom nezapomeňte rovnoměrně dýchat. Narovnejte se.
Poznámka - Naslouchejte svému tělu. Pokud jste jen začátečník, jděte co nejmenší, ale postupně zvyšujte hloubku. Jakmile se v póze budete cítit pohodlně, trochu zvýšíte intenzitu cvičení a svalovou námahu.

2. Virabhadrasan II

Také známý jako - Hero II Pose

Výhody - Tato asana jistě funguje přes nohy úplně, ale zejména uvnitř stehna. Zpočátku se tato pozice může zdát jednoduchá, ale ve skutečnosti se jedná o svaly, které nejsou tak často používány v každodenním životě. Nejlepší na tom je, že současně pracujete na obou nohách různými způsoby, takže do této asany se zapojují různé svalové skupiny - něco, co je nezbytné pro lidi, kteří se chtějí naučit pumpovat zadek.

Jak provádět - Roztáhněte nohy mírně širšími boky. Otočte pravou nohu, použijte levou nohu k udržení rovnováhy. Střed levé nohy by měl být v přímce s pravou nohou. Snižte pánev a roztáhněte hrudník, narovnejte paže tak, aby byly rovné s rameny. Těšte se a přesvědčte se, že pozice je provedena správně. Během běhu pomalu a silně dýchejte, pak relaxujte. Opakujte pro druhou stranu.

Poznámka - Pro dosažení nejlepších výsledků pracujte při protahování, snižte pánev co nejníže.Zajistěte, aby byl postoj vyvážený a shromážděný.

3. Natarajasana

Také známý jako - Král tance Pose

Výhody - tento elegantnídržení těla stimuluje a táhne flexory kyčle.Zapojené svaly, jak vnitřní, tak vnější strana.Tato asana posiluje dolní část těla, protože musíte udržovat rovnováhu na jedné noze.Od pánve k nohám - každý sval je napjatý a protáhnutý.Boky se otevírají a veškerá energie blokovaná v nohách je uvolněna.Zlepšuje se krevní oběh, což znamená přísun kyslíku a živin.

Jak provádět - Stane v pozici Tadasan.Zvedněte pravou nohu a vzhůru, aby stehno bylo rovnoběžné s podlahou.Ohněte koleno, uchopte pravou nohu pravou rukou a pochopte.Když jste ve stabilní poloze, natáhněte levou ruku dopředu.Můžete držet dlaň rovně nebo provádět Gyan Mudra.Podívejte se na prsty levé ruky.Držte pózu po dobu několika vteřin a vydechněte.Opakujte pro druhou stranu.

4. Ustrasan

Také známý jako - Velbloudí

Výhody - Tato asana je skvěláodhaluje vaše pecs a kyčle flexors.To také tóny všech částí těla, zejména boků.Tato asana pracuje na přední části těla, takže svaly přední části stehen mají vynikající úsek astimulace.

Jak hrát - Posaďte se do pozice Vajrasana. Zvedněte pánev a trup tak, aby byla lýtka a stehna v pravém úhlu. Otevřete hrudník a ohněte se. Natáhněte si ruce a dlaněmi se dotkněte nohou. Jemně nakloňte hlavu dozadu. Držte pózu, pomalu a hluboce dýchejte. Relax.

5. Upavishtha Konasana

Známý také jako - Úhel v sedě

Benefit - Tato asana funguje dobře na horní části nohou. Kromě toho, že je nádherným úsekem, věnuje pozornost také vnitřku boků, na které se často zapomíná. Zvyšuje sílu a flexibilitu.

Jak hrát - Posaďte se do pozice Dandasana. Roztáhněte nohy tak široké, jak můžete. Pak mezi ně protáhněte ruce. Pokud jste dostatečně flexibilní, pouzdro ohněte a pokuste se dostat hlavu na podlahu. Pokud ne, ohněte lokty a uvolněte krk tak, aby vaše hlava volně visela dolů. Udělejte si několik vdechů, pak se pomalu vraťte do výchozí pozice a pohněte nohama.

6. Janu Shirshasana

Známý také jako - Pose hlavy na kolenou

Benefit - Jana Shirshasana pomáhá rozvíjet pružnost v kyčlích a pánevních kloubech. Napíná svaly a zlepšuje krevní oběh. To vám umožní vyživovat svaly a udržovat zdraví v této oblasti. Tato asana také pomáhá posilovat nohy a je dobré pro zvýšení hýždí.

Jak hrát - Vezměte si představu Dandasana. Ohněte levé koleno takovým způsobemtak, aby levá noha byla umístěna pod pravým stehnem. Roztažte ruce nahoru, ohněte tělo a natáhněte ruce na pravou nohu. Dýchejte v žaludku. Držte tuto pozici, pak opakujte s druhou nohou. Ačkoliv se v této ásaně předpokládá, že se dotýkáte hlavy kolena, je důležitější, aby zadek zůstal rovný během celého cvičení.

7. Baddha Konasana

Také známý jako Cobbler's Pose, Butterfly Pose, Bound Angle Pose

Benefit - Tato asana je skvělý způsob, jak odhalit stehna. Rozšiřuje tak amplitudu pohybu pánevních kloubů. Roztahuje a tonizuje vnitřní povrch stehen, podporuje zdravé svaly. Tato asana pracuje přes boky a pánev, a tam to doslova funguje zázraky.

Jak hrát - Posaďte se na gymnastickou podložku a natáhněte nohy. Ohněte je na kolenou, nohy do středu. Připojte podrážky a narovnejte záda. Uchopte nohy dlaněmi. Nyní zatlačte kolena na podlahu tak tvrdě, jak můžete. Vydržte několik vteřin a pak se uvolněte.

8. Malasana

Známý také jako - Garland Pose

Benefit - Malasana je další pozice, která má okamžitý vliv na svaly nohou, zejména na boky a pánev. Zlepšuje krevní oběh a protahuje okolní tkáň, ideální pro odolné kněze. Otevírá boky a posiluje svaly, což je činí pevnými a pružnými.

Jak provést - Squat, ale ujistěte se, že vaše nohy jsou spolu, ahýždě se nedotýkají podlahy. Pokud jste pohodlnější, můžete stát na nohou. Dejte si dlaně před sebe, položte lokty na kolena. Pak se snažte rozšířit nohy lokty tak, jak můžete. Držte pózu alespoň tři dechy, pak se uvolněte.

9. Navasana

Také známý jako Naukasana, Boat Pose

Benefit - Pokud praktikujete tuto asanu pravidelně, ovlivní to nejen vaše tělo, tj. orgány, nervy, kosti a svaly, proniknou do samého středu vaší bytosti. Když potřebujete vyrovnat celou váhu těla na hýždě, celá vaše podstata se začne třást. Ale tady, aplikujete sílu a vytrvalost a po několika vteřinách soustředění dosáhnete cíle. Asana dokonale ovlivňuje krevní oběh a také natahuje nohy.

Jak hrát - Posaďte se do pozice Dandasana. Pak zvedněte rovné nohy nad podlahu. Když chytíte rovnováhu, zvedněte ruce z podlahy a protáhněte je před sebou. Ujistěte se, že horní a dolní část pouzdra jsou písmena "V". Vezměte hluboké a dlouhé dechy. Pak se uvolněte.

10. Salabhasana

Také známý jako Locust Pose, Grasshopper Pose

Benefit - Toto je efektivní cvičení z jógy, zaměřené na odstranění tuku z boků a hýždí, ale také působí na mnoho dalších částí těla. Posiluje nohy a zlepšuje průtok krve, takže spodní část těla zůstává pevná, pružná a zdravá.

Ashrát - Lehněte si na žaludek a zvedněte nohy s gymnastickou podložkou, počínaje bokem. Vytáhněte ruce dozadu a také zvedněte hrudník. Zvedněte bradu a těšíme se.

Držte pózu několikrát, než spadne na podlahu.

11. Setu Bandhasana

Také známý jako - Bridge Pose

Benefit - Tato asana zlepšuje krevní oběh. Stimulace svalů tímto způsobem vede k tónu, zatímco vnitřní energie je otevřena a uvolněna.

Jak hrát - Lehněte si na záda a ohněte si kolena. Jemně zvedněte pánev a záda. Narovnejte ramena a natáhněte ruce, abyste dosáhli nohou. Dýchejte měřeně a hluboce. Vydržte několik vteřin a pak se uvolněte.

12. Ananda Balasana

Také známý jako - Pose spokojeného dítěte, Pose mrtvého brouka

Benefit - Tato asana je jednou z nejlepších póz v józe pro boky a pánev. Je určen k otevření pánevního pletence. Ohýbačky kyčelního kloubu jsou zpracovány, celá vnitřní část je stimulována a protahována. Tato asana také věnuje pozornost svalům zad, které často přehlížíme. V této pozici je nejlepší, že když jste v něm, můžete si ji přizpůsobit sami, dokud necítíte, co je pro vás nejlepší.

Jak hrát - Lež na zádech. Zvedněte kolena od podlahy. Natáhněte ruce a uchopte střed nohy zevnitř. Vytáhněte nohy rukama. Udržujte však kolena ohnutáběhem cvičení může táhnout a je. Roztáhněte v této poloze na několik sekund. Pak uvolněte ruce a relaxujte.

Zkoušeli jste někdy tato cvičení za účelem snížení objemu boků a hýždí? Udržení pružnosti nohou je velmi důležité. Můžete si stěžovat na tuk, ale pokud nepracujete na svalovém tónu, může to vést k mnohem závažnějším problémům. Nečekejte, až se to stane! Dělejte jógu! Strečink pro boky a pánev je zábavný a pomáhá posilovat svaly a pumpovat hýždě.