5 CVIČENÍ PRO PREVENCI ÚRAZŮ TRAUMA!

Vaše zápěstí jsou zasažena. To jsou hodiny u počítače a hodiny v posilovně, během kterých jsou vaše malé kosti mezi dlaněmi a předloktím pod šokem. Tady je vaše první obranná linie.

Karpální spáry jsou neustále zapojeny do sportu.

Pád na ruce po fotbalovém zajetí nebo zasažení míče může způsobit tupé zranění zápěstí. Házet míč, houpat netopýr nebo děrování také dá vaše zápěstí pod stresem.

Zápěstí se skládá z osmi malých kostí (karpální kosti) a dvou dlouhých kostí předloktí (poloměr a ulna). Zápěstí se může pohybovat ohýbat a protahovat (pohyb ruky k předloktí a zádům), stejně jako abduction a adduction (vlnění). Pružnost a stabilita zápěstí jsou důležité pro prevenci poranění zápěstí.

Jedním z hlavních problémů zápěstí, který může vzniknout při dlouhodobém cvičení, je syndrom karpálního tunelu (CTS). To nastane, když střední nerv, který se zvedne v horní části paže a jde dolů do dlaně, je zmáčknutý nebo zapálený. Karpální tunel - úzký průchod v zápěstí, obsahující kosti a vazy, který umožňuje střednímu nervu vstoupit do dlaně.

Pokud se nerv dostane zúženou tendinitidou, degenerují kosti nebo se objeví nádor a můžete pociťovat bolest, brnění nebo necitlivost. Tyto příznaky se vyskytují hlavně v oblasti dlaně, která zahrnuje palce, druhý a třetí prst, a malou část čtvrtékonečky prstů. Toto je obvykle viděno s operátory počítače od opakovaných pohybů během psaní.

Opakované pohyby od silového tréninku a cvičení zahrnujících zápěstí mohou také způsobit syndrom karpálního tunelu. Trvalá bolest v ruce nebo prst, brnění nebo necitlivost může být příznakem CTC. Máte-li podobné zkušenosti, přeceňte napětí na zápěstí. Pokud změny na snížení napětí na zápěstí problém nevyřeší, měli byste se poradit s odborníkem. Pokud se ale teď cítíte dobře, posunutí napětí ze zápěstí je preventivním opatřením.

Asi 4–10 milionů Američanů trpí syndromem karpálního tunelu.

Profylaktická cvičení pro zápěstí

Zde jsou některé doporučené značky a cvičení, které pomáhají předcházet problémům se zápěstí. Pamatujte si, že pokud cítíte bolest, brnění nebo necitlivost, projděte si lékařskou prohlídku na přítomnost KTS.

CVIČENÍ 1 STRETCHING - UNJOINTING

S dlaní nahoru a rovným loketem přetáhněte ruku dolů. Jsteby měl cítit měkký úsek. Držte po dobu 10-15 sekund. Opakujte tři sady na každé ruce.

CVIČENÍ 2 STRETCHING - FLEXIBILITA VĚTRU

Držte loket rovně a protáhněte zápěstí vzhůru nohama. Držte asi 10-15 sekund. Opakujte tři sady pro každou ruku.

CVIČENÍ 3 KOMPRESE TENISOVÉHO BALÍKU

Mačkejte tenisový míček s maximální silou, aniž byste cítili bolest. Držte po dobu 5-10 sekund. Opakujte 8 až 10 krát.

CVIČENÍ 4 OZNAČENÍ POMŮCKY S PÁSOVÝM TLUMIČEM

Obtočte pásku absorbér kolem paže, přidržte ji dlaní nahoru a loktem na stranu, jako byste se ohýbali ruce s činkami. Držte loket v úhlu 90˚ a pomalu otáčejte zápěstí, napínejte svaly paží a předloktí. Opakujte pro každé zápěstí 3 sady 15 opakování.

CVIČENÍ 5 ELASTIKACE VLAKU S MOTOREM HUSTOTY PÁSŮ

Zatímco držíte ruku na loket, zabalte kolem ramene absorbér pásky. Držte ruku dlaní dolů a loktem v úhlu 90 °, jako když se ohnete s rukojetí. Pomalu otáčejte zápěstí nahoru, namáhejte svaly předloktí. Opakujte pro každé zápěstí 3 sady 10-15 opakování.

5 CVIČENÍ PRO PREVENCI ÚRAZŮ TRAUMINŮ!

Vaše zápěstí jsou zasažena. To jsou hodiny u počítače a hodiny v posilovně, během kterých jsou vaše malé kosti mezi dlaněmi a předloktím pod šokem. Tady je vaše první obranná linie. Carpal klouby jsou neustále zapojeny dosport Padající na ruce po fotbalovém zajetí nebo zasažení míče může způsobit tupé zranění zápěstí. Házení míče ...

Ohodnotit tento článek
0

Hodnocení čtenářů: 4,9 ( 1hlasů)
0