7 nejlepších cvičení na simulátorech

Navzdory tomu, že cvičení s hmotností a vlastní váhou by mohla obejít popularitu všech ostatních typů výcviku dnes, odborníci na fitness se shodují na jedné věci: cvičební pomůcky mohou být užitečné, obzvláště pokud jste na tréninku síly.

„Pokud používáte volné váhy, používáte mnoho stabilizačních svalů,“ říká Shannnon Fable, certifikovaný trenér. "Ale když začnete trénovat, cvičební vybavení bude skvělý způsob, jak zvládnout techniku ​​cvičení."

Simulátory mají další výhodu. „Pokud ještě nemáte plnou sílu, stejně jako schopnost udržet rovnováhu a pracovat v plné amplitudě, pak vám simulátory pomohou dosáhnout těchto výsledků s větší bezpečností,“ řekl Stewart Munro, certifikovaný osobní trenér.

„Pro ty, kteří se vrátí k tréninku po přestávce nebo se zotaví ze zranění, je vybavení pro silový trénink snadným způsobem, jak„ vrátit se do hry “bez rizika pádu těžkého projektilu na jednu nohu,“ pokračuje Munro. Simulátory navíc usnadňují výběr pracovní hmotnosti v přiblížení, protože jej můžete kdykoliv upravit.

Které simulátory se nejlépe používají?

Z těchto výhod vám nabízíme seznam nejlepších cvičení na simulátorech, které sestavili trenéři, se kterými jsme hovořili. Každé z těchto cvičení vám pomůže trénovat vaše tělo takovým způsobem, že řekněme, po dalším stisknutí nohou budete moci dělat dřepy bez jakéhokoliv zhoršení techniky.

  1. Leg press v simulátoru nákladového bloku

Zapojené svaly : čtyřhlavý sval, hýždě, stehenní bicepsy, telata

Výhody : všichni trenéři, se kterými jsme jednali jednomyslně, ho označili za nejlepší simulátor pro spodní část těla. "Pokud budete dělat cvičení se správnou technikou, pak budete brzy moci jít do dřepů," říká Munro.

  1. Blok k hrudníku v simulátoru nákladového bloku

Zapojené svaly : latissimus dorsi, ramenní pletenec

Benefit : pokud se chcete naučit, jak se stahovat, pak je tento simulátor pro to skvělý začátek. Posílíte svalstvo zad a začnete aktivovat svaly zadního řetězu. „Nováčci mohou začít zadním úchopem (dlaněmi, které stojí před sebou), což umožní aktivnější využití bicepsu, stejně jako trochu jednodušší cvičení,“ říká Munro. Můžete také použít úzké nebo široké uchopení (když vaše ruce tvoří písmeno „V“), což komplikuje cvičení. Pokud vaše posilovna nemá tento simulátor, nebo z nějakého důvodu nefit, pak udělat ruční šlechtění v motýlovém simulátoru (v opačném směru) nebo při zatažení bloku na opasek.

  1. Zvedání bicepsu v crossoveru

Zapojené svaly : biceps

Výhody : „Tento simulátor vám umožňuje vyhnout se otočení těla, ke kterému dochází při práci s činkami,“ říká Rachel Mariotti, certifikovaná trenérka klubu Equinox. Stejně jako u všech ostatních cvičení získáte maximální návratnost pouze tehdy, když pomalu zvyšujete a snižujete hmotnost. Kabelový simulátor vám s tím pomůže.

  1. Prodloužení ramene v crossoveru

Zapojené svaly : triceps

Výhody : stejně jako při provádění blokování hrudníku a zvedání bicepsu můžete změnit držení. Pro zpestření cvičení použijte lano buď s rukojetí nebo ve tvaru V. Silné triceps jsou velmi důležité pro provádění pull-upů, push-upů, stejně jako pro zlepšení ruční vyvážení volné váhy.

  1. Simulátor pro sezení

Zapojené svaly : hrudník, biceps, triceps

Benefit : „Pohyby v tomto simulátoru jsou podobné pohybům, které provádíte v push-upech,“ říká Munro. Pokud jste novým silovým tréninkem, pak s tímto simulátorem budete moci posílit svaly na hrudi, bicepsy a tricepsy, což bude mít pozitivní vliv na realizaci základních cvičení, na které se dostanete později.

  1. Zvedání nohou

Zapojené svaly : jádro, svaly flexoru kyčle

Přínos : „Toto cvičení je jednoduchý a účinný způsob, jak posílit břišní svaly. Prostě si opřete předloktí na podpěrách simulátoru a bez houpání zvedněte nohy nahoru, “radí Mariotti.

  1. Veslovací trenažér

Zapojené svaly : svaly celého těla, zejména zadní řetězec, a také poskytovaly kardiovaskulární zátěž pro rozvoj vytrvalosti

.

Takový simulátor lze dokonce koupit pro domácnost, například místo "Fitness Boutique" nabízí poměrně velký výběr. Budete se moci udržet v dobrém stavu, aniž byste museli chodit do posilovny.

Výhody : „Stejně jako běžecký pás, i veslovací trenažér je skvělý způsob, jak přidat rozmanitost tréninku,“ říká Mariotti. „S ním budete pracovat jak na dolní, tak na horní části těla, a můžete také opravit slouching, který by se mohl objevit v důsledku dlouhého pobytu v počítači,“ dodává.