B6-12 - vitamíny krásy a života

Každý je obeznámen se zvýšenou nervozitou. Existuje několik důvodů, které vedou k těmto projevům. Hlavní je samozřejmě narušení nervové soustavy, stres, únava. Různé nemoci jako anémie, hormonální poruchy, slabá imunita také nepřidávají sílu. A pokud si vzpomenete na nezdravý životní styl, je jasné, že udržení zdraví v takových podmínkách je nemožné. Je však realistické podporovat příjem vitamínů. Jaký druh přísad zastavit výběr pro tyto problémy? Příznaky jasně ukazují, že tělo vyžaduje vitamin B12. On a jeho blízký "congener" B6 pomůže v boji za zdraví.

Cizinci

Mnozí lidé slyšeli, že vitamíny B pomáhají udržovat sílu těla, stejně jako krásu vlasů, kůže a nehtů. Ale ne každý ví, co tyto látky jsou a jaký je jejich účel. Jedná se o prvky rozpustné ve vodě a tuku, které jsou nezbytné pro normalizaci buněčného metabolismu v těle.

V podstatě jde o nejrozsáhlejší skupinu, která zahrnuje 11 titulů. Nejoblíbenější, nejžádanější a nejpřísnější pro tělo jsou však B6-12.

Pyridoxin - vlastnosti a princip účinku

B6 je prvek rozpustný ve vodě, který se podílí na normalizaci metabolických procesů a krevního oběhu. Přispívá k regeneraci centrálního nervového systému, zabraňuje rozvoji řady závažných onemocnění:

 • anémie;
 • poruchy endokrinního a hormonálního systému (u žen);
 • srdeční a cévní.

Doplňková látkapomáhá při poruchách centrálního nervového systému, onemocnění ledvin a pomáhá posilovat imunitní systém. Je považován za jeden z nejdůležitějších pro zdraví žen - normalizuje hormonální procesy, posiluje vlasy a nehty, přispívá k zachování mladistvé pleti. Ona je dokonce předepsán těhotným ženám během období akutní toxémie, adolescentů v léčbě akné a normalizovat práci mazových žláz.

Užívání látky pomáhá zvýšit odolnost organismu vůči virům a infekcím, zlepšuje zrakovou ostrost. B6 je často předepisován lékaři jako součást kombinované terapie. Je nezbytný pro zotavení po dlouhotrvajících depresích, nemocech. Včasné doplnění této složky se týká preventivních opatření. Snižuje pravděpodobnost deprese. Stojí také za zmínku, že udržení síly a zdraví při užívání doplňku není nákladné. Cena vitamínu B6je nízká , zejména ve srovnání s plnohodnotnou léčbou v případě onemocnění způsobených jeho nedostatkem.

Kyanokobalamin - proč je potřeba

B12 - látka se složitou strukturou, která se může hromadit ve vnitřních orgánech - ledvinách, plicích, slezině. Důležité funkce vitaminu jsou:

 • stimulace tvorby membrán na nervových zakončeních;
 • ochrana jaterních buněk před škodlivými účinky toxinů;
 • regulace cholesterolu;
 • optimalizace procesu buněčného dělení;
 • normalizace tvorby krve.

Snižuje možnost hromaděníhomocystein, který při určité koncentraci vyvolává srdeční záchvat a mrtvici. Nedostatek B12 vede ke špatnému zdraví, rozpadu životně důležitých funkcí těla. Nedostatek vitamínů se projevuje v:

 • nespavost;
 • křeče;
 • anémie;
 • neurózy;
 • chronická únava.

Deprese, letargie a celková slabost těla také indikují nedostatek B12. Je také nezbytný pro posílení kostí, normalizaci procesů růstu a vývoje těla, stabilizaci psychiky a nervového systému, snížení podrážděnosti. Stejně jako B6, je často předepisován v komplexní terapii pro různé nemoci, ale může být také použit mimo léčbu k udržení zdraví.

Je třeba chápat, že přebytek vitamínů není prospěšný. Proto je na recepci a výběr dávek kompetentní. Je lepší dávat přednost specializovaným dietním doplňkům, ve kterých jsou B6 /12 prezentovány v optimální koncentraci. Jedna nebo dvě tablety mohou doplnit denní dávku těchto složek bez rizika předávkování. Podrobný návod na balení určí způsob a četnost doplňků stravy.