BCAA 12000 Prášek od Ultimate Nutrition

Přípravek BCAA 12000 Powder od společnosti Ultimate Nutrition je navržen tak, aby účinně získal svalovou hmotu, neutralizoval přirozené procesy rozpadu bílkovin - katabolické reakce, zlepšoval metabolismus a hubnutí.

Také esenciální aminokyseliny, které jsou součástí doplňku stravy, jsou schopny rychle obnovit strukturu svalových vláken v případě mikrotraumat při těžké fyzické námaze.

Prášek BCAA 12000 je vhodný jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce.

Popis a přínosy

Jedna porce sportovního doplňku obsahuje 6000 mg esenciálních aminokyselin s rozvětveným postranním řetězcem. V tomto případě výrobce dodržuje následující poměr účinných látek: dvě části leucinu představují jednu část isoleucinu a jednu část valinu. V průběhu mnoha studií bylo zjištěno, že tento podíl je biologicky nejpřínosnější pro organismus.

Sportovní doplněk BCAA 12000 Powder:

 • Zvyšuje svalovou hmotu. Leucin, isoleucin a valin jsou stavebními kameny proteinů. Proteiny se zase podílejí na tvorbě svalů.
 • Podporuje regeneraci svalů. Protože esenciální aminokyseliny nemohou být tělem produkovány nezávisle na sobě, jsou snadno stravitelné. Spožité sloučeniny obcházejí zpracování v játrech a jsou transportovány přímo do svalů. Tato funkce umožňuje efektivně obnovit sval, který je zraněn na úrovni vlákna při těžké fyzické námaze. Čím rychleji dochází k regeneraci, tím vyšší je rychlost svalového růstu.
 • Poskytuje tělu mimořádnou sílu a vytrvalost. Aktivní složky potravinových doplňků se podílejí na biochemických reakcích, během kterých se uvolňuje ATP - molekuly energie.
 • Katabolické reakce. Pod vlivem hormonů nadledvinek, produkovaných ve velkém množství na pozadí fyzické námahy, stresu, napjaté diety během sušení nebo přípravy na výkony, se štěpí proteiny ze svalových bagrů, což vede ke snížení množství svalové hmoty. Pravidelný příjem prášku BCAA 12000 neutralizuje katabolický účinek.
 • Pomáhá zhubnout. BCAA zvyšuje vylučování inzulínu do krve slinivkou břišní, což vede k účinnějšímu využití glukózy. Také při užívání doplňku je aktivována syntéza růstového hormonu, růstového hormonu. Sloučenina má výrazný anabolický účinek. Hormon urychluje růst svalové hmoty a spaluje tuk z podkožní tkáně.

Formy propuštění

BCAA 12000 Prášek je dostupný v práškové formě. Existují dva typy doplňků na trhu sportovní výživy, s neutrální chutí a ochuceným BCAA 12000 práškem s různými příchutěmi:

 • borůvky;

 • meloun;

 • třešeň;

 • hroznový;

 • oranžová;

 • citron-vápno;

 • punč;

 • růžová limonáda.

BAA s neutrální chutí, jak je popsáno, má hořkou chuť, takže nejoblíbenější prášky s přidáním příchutí.

Složení a vlastnosti

Sportovní doplněk obsahuje BCAA - esenciální aminokyseliny, které mají ve své struktuře rozvětvené postranní řetězce. Sloučeniny nemohou být syntetizovány tělem, proto pocházejí z potravy.

Isoleucin se podílí na konstrukci molekul proteinů. Reguluje vazbu kyslíku na svalový myoglobin a hemoglobin červených krvinek. Tato vlastnost zabraňuje vzniku hypoxie tkáně. Sloučenina zvyšuje produkci inzulínu, v důsledku čehož se zvyšuje využití glukózy a udržuje se její normální hladina v krvi.

Leucin je nejaktivnější ve srovnání s jinými esenciálními aminokyselinami. Sloučenina se podílí na vývoji svalů a chrání ji před katabolickými degradačními reakcemi. Zvyšuje vylučování růstového hormonu - růstového hormonu, který má výrazný anabolický účinek. Pomáhá obnovit nejen poškozené struktury svalových vláken, ale i kůži a kosti v případě mikrotraumat. Podporuje hubnutí spalováním tuků.

Valinkromě anabolických účinků má antidepresivní účinky. Sloučenina pomáhá zvyšovat koncentraci serotoninu v krvi. Podílí se na syntéze vitamínu B5, který je nezbytný pro normální fungování nervového systému. Pomáhá zlepšovat koordinaci svalů a zvyšuje práh bolesti.

Pravidelný příjem sportovního doplňku zcela pokrývá potřebu BCAA, zlepšuje kvalitu těla, urychluje metabolismus.

Pravidla přijímání

Počet technik závisí na individuálních vlastnostech organismu, úrovni fyzické aktivity a stravě. Odborníci na výživu doporučují používat prášek 1 až 3krát denně. Začátečníci správně začínají s jednorázovým příjmem. Kurz trvá několik měsíců.

Dávkování se zvyšuje během intenzivního sušení těla, když závažnost reakce na rozpad bílkovin dosáhne svého maxima. K neutralizaci nežádoucího účinku ve formě ztráty svalové hmoty se doporučuje zvýšit počet doplňků až čtyřikrát denně.

Část odpovídá jedné odměrné lžičce, která obsahuje 7,6 g. Prášek se rozpustí ve vodě, šťávě nebo mléku o objemu 200 ml. Můžete použít během cvičení, po něm a před spaním.

Účinnost doplňků stravy se zvyšuje při použití ve spojení se syrovátkovým proteinem. Můžete také kombinovat užívání BCAA se zisky, kreatinem a dalšími druhy sportovní výživy.

Kde koupit?

BCAA 12000 Powder lze zakoupit v online obchodech se sportovní výživou. Průměrné náklady na 457 gramůčiní 1200-1300 rublů. Cena závisí na chuti přísady.

Materiál byl připraven společně s CrossFit a funkčním tréninkovým portálem Cross Expert.