Činky: jaký materiál je lepší zvolit?

Z toho materiály nejčastěji provádějí činky:

Demontované činky - skutečný nález pro domácí tréninky! Jsou efektivní, praktické a více než kompaktní. Otázkou je pouze volba vhodného páru ze stávajícího sortimentu: z jakého materiálu je lepší zvolit činky? Promluvme si více o možných typech modelů a jejich výhodách a nevýhodách.

Ocelové činky

Jedním z nejběžnějších typů činek je ocel. Vyznačují se mimořádnou pevností, díky níž jsou prakticky odolné vůči opotřebení, mechanickému poškození, korozi atd. V takové titanické pevnosti však hrozí nebezpečí pro podlahovou krytinu: neoddělitelné ocelové činky mohou zanechat škrábance, hrany atd. Plus - vydávají hlasitý zvuk, když se dotýkají sebe nebo podlahy. To může být poněkud nepraktické, pokud jste doma.

Činky z gumy

Pryžové nerozebíratelné činky jsou vyrobeny z vysoce pevné gumy. Tyto modely mohou mít dvě varianty: pogumovaný okraj po obvodu nebo pevný výrobek z kaučuku. Druhá možnost není vhodná pro profesionální sportovce, ale méně účinnádomácí cvičení. Výhody neoddělitelných pryžových činek spočívají v tom, že jsou prakticky nehlučné a také bezpečné pro vaše zdraví a interiér.

Činky z vinylu

Vinylové činky jsou zvláště důležité pro ženy nebo děti. Jsou lehčí a co nejpraktičtější i pro domácí cvičení. Takové výrobky neklouznou do ruky, neopouštějí kuří oka a kromě toho jsou tiché, bezpečné a pohodlné. Vinylové činky mohou být používány jako drobní váhoví činitelé při provádění dynamických cvičení: například dřepy, ohyby, houpačky nebo aktivní aktivity s krokem.

Činky s neoprenovým povlakem

Neoprenové činky získaly zvláštní popularitu díky pohodlnému pokrytí a dostupné ceně. Jsou měkké na dotek, což zajišťuje prevenci vzniku kuřích, absenci skluzu a spolehlivé uchopení. Nicméně vyžadují speciální podmínky péče a skladování: neopren je nestabilní vůči vlhkosti, vysokým teplotám, mechanickému poškození. Tyto činky jsou vhodné pro fitness trénink fair sex nebo dětí.