Co je to methylsulfonylmethan (MSM) a proč je zapotřebí kloubů a vazů

Je velmi důležité sledovat zdraví kloubů a vazů, zejména při cvičení. To platí nejen pro sportovce, ale i pro ty, kteří trpí bolestmi v kloubech způsobenými změnami souvisejícími s věkem nebo nedostatkem některých minerálů. Jednou z těchto důležitých složek zdraví pohybového aparátu je methylsulfonylmethan nebo MSM. V tomto článku se dozvíte, jak tato látka funguje, jak užívat doplněk ke zmírnění zánětu nebo prodloužení zdraví. A také budeme analyzovat, jaké doplňky s MSM by měly být užívány.

Co je to MSM?

Methylsulfonylmethan (MSM) je organosíranová sloučenina s protizánětlivým účinkem. MSM je také populární doplněk stravy používaný k léčbě široké škály symptomů a stavů.

Je to sloučenina obsahující síru, která se přirozeně vyskytuje v rostlinách a zvířatech. V laboratoři může být také vytvořen doplněk stravy ve formě prášku nebo kapslí.

MSM je široce používán v oblastiAlternativní medicína je přirozený způsob, jak snížit bolest kloubů, snížit zánět a zvýšit imunitu.

Kromě toho výzkum potvrzuje vhodnost jeho použití při léčbě řady onemocnění: od artritidy po růžovku (chronické opakované onemocnění kůže obličeje).

Methylsulfonylmethan je v podstatě zdrojem síry, vitálního minerálu, který je spojen nejen s bojem proti zánětu, ale také se podílí na tvorbě bílkovin, v důsledku čehož vznikají nové svaly a chrupavky, kosti jsou zpevňovány a buňky jsou regenerovány. Síra má pozitivní vliv nejen na vazy a klouby, ale také zlepšuje stav kůže a jejích končetin (nehty a vlasy).

Síru lze získat z potravin. Výrazný protizánětlivý účinek MSM se začal používat v doplňcích pro sportovce. Speciální organická forma síry se lépe vstřebává a působí přesně tam, kde tělo potřebuje pomoc - snížení bolesti v kloubech, vazech nebo regeneraci kůže. Kromě snížení bolesti ve vazech a kloubech má síra pozitivní vliv na obnovu svalové tkáně.

Na co se používá methylsulfonylmethan?

Za prvé, MSM se vyrábí jako doplněk stravy pro sportovce, u nichž je vyšší pravděpodobnost stresu, což má za následek bolest a zánět kloubů a depleci tkáně chrupavky. Také, sůl-osvobodit diety, často použitý atlety předsoutěží. Vzhledem ke ztrátě solí a minerálů se rozpadá tkáň kostí a chrupavky. Produktivní trénink se díky své deformaci a zánětu stává nemožným. Proto se doporučuje užívat doplněk MSM, který se často přidává do komplexů kloubů s chondroitinem a glukosaminem. V kombinaci všechny tyto látky zvyšují účinek léčiva.

Dalším důvodem pro zhoršení kostní a svalové tkáně je nedostatek síry, která se podílí na všech procesech těla. Často je to způsobeno změnami souvisejícími s věkem. Nejen zhoršuje funkce pohybového aparátu, ale zvyšuje se i elasticita kůže, tvrdost nehtů a vypadávání vlasů. Proto je síra stále považována za minerál krásy. Včasné doplnění pomůže vyhnout se negativním důsledkům a prodloužit mladistvé a zdraví.

Jak tato doplňková látka působí?

Mezi nejdůležitější pozitivní účinky síry patří:

 • Podílí se na procesu syntézy hemoglobinu, keratinu, kolagenu. Podporuje obnovu buněk, v důsledku čehož se stárnutí kůže zpomaluje, růst vlasů a nehtů se urychluje.
 • Urychluje a zlepšuje průnik živin do buněčných membrán.
 • Podílí se na syntéze pojivové tkáně. Doplněk je předepsán pro osteoartritidu spolu s glukosaminem.
 • Účastní se procesu syntézy inzulínu, který zase normalizuje metabolismus sacharidů. Zvláště minerál je potřebný pro diabetes.
Přísada má tedy nejen protizánětlivý účinek, ale také antioxidant.

Protizánětlivý účinek

Studie provedená u 100 osob starších 50 let ukázala, že léčba doplňkovou látkou obsahující 1200 mg MSM po dobu 12 týdnů snížila ve srovnání s placebem bolest a otoky kloubů. Doplňková skupina také uvedla zlepšení celkové kvality života a chůze.

V jiné studii u 32 osob s bolestmi v zádech bylo zjištěno, že užívání doplňků glukosaminu obsahujících MSM významně snižuje bolest zad při pohybu a také významně zlepšuje kvalitu života.
Protizánětlivé vlastnosti MSM jsou dobře doloženy vědeckými studiemi.

Předpokládá se, že MSM snižuje produkci cytokinů, jako je tumorový nekrotický faktor alfa (TNF-) a interleukin 6 (IL-6), což jsou signální proteiny spojené se systémovým zánětem.

Kromě toho může MSM zvýšit hladiny glutathionu, silného antioxidantu, který vaše tělo produkuje.

MSM může snížit sekreci zánětlivých molekul, jako je TNF-a IL-6, a také zvýšit hladiny silného antioxidantu glutathionu.
​​

Obnovení svalů

MSM může urychlit zotavení po tréninku snížením svalového poškození a stresu.
Během cvičení dochází k poškození svalů a zvyšuje se sekrece kyseliny mléčné. To dělá sportovcům pocit bolestive svalech, které mohou zasahovat do tréninku a zotavení.

MSM může přirozeně urychlit regeneraci svalů po intenzivním cvičení snížením zánětu a redukcí kyseliny mléčné.

V jedné studii dostalo 22 zdravých žen 3 gramy MSM nebo placebo denně po dobu tří týdnů. Skupina, která dostávala MSM, uvedla pokles svalové bolesti a bolesti kloubů, na rozdíl od skupin užívajících placebo.

MSM může pomoci snížit bolest, poškození svalů a rychleji se zotavit.

Pomáhá zmírnit příznaky artritidy snížením bolesti

Artritida je běžné zánětlivé onemocnění, které způsobuje bolest a snižuje rozsah pohybu v kloubech. Protože MSM má silné protizánětlivé vlastnosti, je často používán jako přírodní alternativa k lékům ke zlepšení symptomů spojených s artritidou. Kromě toho může zvýšit účinnost jiných běžných doplňků používaných k léčbě artritidy, jako je glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a kyselina boswellová.

Jedna studie zjistila, že kombinace MSM s glukosaminem a chondroitinem byla účinnější při snižování bolesti u lidí s osteoartritidou kolenního kloubu než u jednotlivých doplňků glukosaminu a chondroitinu.

Další studie zjistila, že denní doplněk obsahující 5 g MSM a 7 g kyseliny boswellové byl účinnější než glukosamin, zatímco snižoval bolest a snížil bolest.zlepšení funkce u lidí s osteoartritidou kolena.

Nežádoucí účinky

Vedlejší účinky síry a její předávkování nebyly zjištěny. MSM je považován za nejbezpečnější organickou přísadu. Ačkoliv je aditivum považováno za špatně pochopené a na lidech nebylo provedeno dostatečné množství výzkumů. Jediný závěr o poloviční letální dávce pro myši byl zjištěn v množství 17,6 g na kilogram hmotnosti.

Někteří lidé však mohou být citliví na MSM a někteří lidé mohou mít žaludeční problémy, nevolnost, nadýmání a průjem.

Kdy může MSM pomoci?

Při prvních známkách zánětu v kloubech, bez ohledu na životní styl osoby, by se měl užívat methylsulfonylmethan v doporučené dávce a způsobu podání. Síra je přirozeně ztracena s věkem a její zásobování není dostačující z potravin, takže doplňky stravy mohou být aplikovány na ty, kteří cítí bolest, škrcení, zánět v kloubech.

Bolest ve vazivovém aparátu a kloubech způsobených konstantní a intenzivní fyzickou námahou lze také odstranit pomocí methylsulfonylmethanu. Kompresní zátěžové sportovní sporty, stejně jako zátěž spojená s jízdou, skákání, kde dochází k deformaci tkáně chrupavky, v průběhu času vede k bolesti, často v kolenních kloubech, rukou, loktech a kyčlích. V tomto případě se také nesmí vyhnout užívání doplňků, nejlépe kromě chondroprotektorů. Protože látka je schopnaNejen pro zmírnění zánětu, ale také pro regeneraci chrupavek a vazů, můžete si vzít aditivum, aniž byste se vzdali obvyklých nákladů.

Je to důležité ! Během období zánětlivého procesu je nutné buď ukončit trénink (s akutní bolestí), nebo významně snížit hmotnost zátěže, vykonávat více ve vytrvalostním režimu, cvičení by měla být zaměřena spíše na posilování vazivového aparátu než na jeho opakované poranění.

Převzetí a dávkování MSM

\ t

Doplňky ve formě tobolek se užívají 1-2 g dvakrát až třikrát denně. Přípravek začněte užívat podle obecného schématu: 2 dávky 1-2 g. Zředěný ve sklenici vody, vezměte standardní formu: 2 dávky 1-2 g. Nepřekračujte denní dávku 6 g, lékař předepíše takové dávky pro akutní zánět .

Nejlepší přísady s methylsulfonylmethanem

 • Živočišná pružina univerzální výživou
 • Glukosamin & MSM od Ultimate Nutrition
 • MSM od NSP
 • MSM z RBC (Coral Club int.)
 • Společný léčitel MSN
 • EnjoyNt by usa1000
 • Procell kolagen & amp; kyselina hyaluronová (VITAMAX)
 • Glukosamin Chondroitin MSM od společnosti Maxler
 • Vzorec MSM z Street Workout PRO