Co jíst před spaním získat váhu: 5 jídel v noci pro růst svalů

Pokud nemůžete přibrat na váze, zkuste tyto pokrmy zavést do svého jídelníčku a jíst před spaním. Navrhovaných pět kombinací potravin bohatých na bílkoviny a zdravé tuky, díky kterým vaše svaly rostou, zatímco spíte.

Správná výživa při získávání svalové hmoty by neměla skončit večeří, zejména pokud se růst zastavil a není možné prorazit plošinu.

Pokud je vaším cílem přibývání na váze a je pro vás čím dál tím obtížnější zvýšit hmotnostní hodnoty, pak budete možná muset rozšířit režim zdravého stravování, dokud nepůjdete do postele.

Bojíte se přehánět tukem? Když se potýkáte s plateau efektem a máte pocit, že váš pokrok se zpomalil, a vy si dáváte čas, nezanedbávejte noční občerstvení. Nevíte, co jíst, než půjdete spát, abyste získali svalovou hmotu bez tuku, máte strach zvýšit hladinu bez získání masa? Za předpokladu, že jste omezeni na správné potraviny, které obsahují převážně pouze bílkoviny a zdravé tuky, dodáte tělu optimální stavební materiál pro svaly během nočního odpočinku.

Potraviny před spaním pro svalový růst

Mějte na pamětiže tyto pokrmy nejsou s vysokým obsahem kalorií, je to něco, co lze po cvičení před spaním konzumovat, ale předtím by mělo být další jídlo po 30 minutách nebo hodině po vyučování v hale. Jedná se jen o malé proteinové občerstvení, dostatečně výživné, aby vyhovovalo vašim potřebám a zabránilo katabolismu (svalové štěpení po cvičení). Nejlepší ze všeho je, že jsou jednoduché a rychlé vařit! Ale celá denní strava by měla být dobře naplánována pro obsah bílkovin, sacharidů a tuků, to je nezbytné pro vaše tělo.

1. Tvaroh v kombinaci s mandlemi

V poslední době se hodnocení tvarohu jako bílkovinného produktu snížilo, a to zejména díky popularitě řeckého jogurtu. Stále však zůstává jedním z nejkvalitnějších a nejpřístupnějších zdrojů bílkovin.

Tvaroh zahrnuje jak syrovátkovou, tak kaseinovou bílkovinu, takže by měl být v nákupním seznamu pro každého, kdo chce diverzifikovat své proteinové menu.

Mandle vám nejen poskytnou nejdůležitější zdravé tuky, ale také prodlouží pocit sytosti, zpomalí trávení bílkovin. V tomto případě budou aminokyseliny konzistentně vstupovat do krve v malých porcích. To je velmi užitečné během spánku, protože přestanete jíst, a vaše tělo musí být spokojené pouze se zbytky vašeho předchozího jídla.

Formulace makroživin na šálek nízkotučného tvarohu a 28 gramů mandlí:

 • Kalorie: 327
 • Bílkoviny: 34 g
 • Sacharidy: 11 g
 • Tuk: 16 g

2. Caseinicproteinové a lněné semeno

Jste-li příznivcem sportoviště, měli byste dostat šanci na kasein. Prášek proteinů Casein obsahuje pomalu stravitelný protein, díky němuž budou aminokyseliny postupně a nepřetržitě krmit vaše tělo po celou noc. Je zřejmé, že když se zředí vodou, je nutné jej důkladně rozsekat /protřepat až do úplného rozpuštění.

Lněný olej je další soubor zdravých tuků. Jeho úkolem bude také udržet pocit plnosti a zabránit trávení proteinového prášku. Tento produkt také přináší hmatatelné zdravotní výhody bojem proti zánětlivým procesům (například může být použit k léčbě revmatoidní artritidy) a snížením hladiny cholesterolu. To je to, co byste měli jíst po cvičení před spaním. Jednoduše přidejte lněný olej do svého kaseinového proteinového koktejlu.

Makronutrienty pro 1 porci (28 g) práškového kaseinového proteinu a 1 lžičku lněného oleje:

 • Kalorie: 221
 • Bílkoviny: 20 g
 • Sacharidy: 3 g
 • Tuk: 2 g

3. Řecký jogurt ochucený chia semeny

Sotva existuje osoba, která neslyšela o řeckém jogurtu, o čemž nelze hovořit o semenech chia, stále máme exotický výrobek, který však již aktivně používají milovníci zdravých potravin. Tento produkt je plný živých a aktivních kultur bakterií, které zlepšují pohyblivost a trávení a obsahuje mnohem více bílkovin než běžný jogurt. V tomto ohledu onoznačuje ideální potravu pro budování svalů, které neohrožují kalorií navíc.

Chia semena se teprve nedávno připojila k řadám superpotravin pro zdravé stravování. Jsou plné užitečných prvků: vlákniny, antioxidantů, vysokého procenta vysoce kvalitních bílkovin a omega-3 nenasycených tuků. Oproti své malé velikosti jsou tato semena velmi přínosná. Vše, co se od vás vyžaduje, je naplnit semena jogurtem.

Počet makroživin v 1 šálku řeckého jogurtu a 1 lžíce semen chia:

 • Kalorie: 180
 • Bílkoviny: 23 g
 • Sacharidy: 14 g
 • Tuk: 3 g

4. Vejce plněné avokádem

Vejce jsou nejvýznamnějším zdrojem bílkovin. Tento produkt je obklopen halo slávy jako reference mezi bílkovinnými produkty. Vejce lze použít v různých formách, aniž by trávili spoustu času na vaření. Ze všech kulinářských lahůdek je vařené tvrdé vejce nejoptimálnější a nejpohodlnější verzí toho, co je nejlepší jíst před spaním při kulturistice.

A ano, žloutek je také považován za užitečný, protože pomáhá regulovat hladiny hormonů a nasycuje tělo esenciálními tuky. Je lepší nezahrnout žloutek do potravin při sušení, protože velké množství tuku zvyšuje celkový kalorický příjem. Na masabanu však mohou být bezpečně konzumováni ve velkém množství za předpokladu, že vyloučíte zdroje nezdravých tuků živočišného původu.

Avocados také zaujímá čestné místo v sportovním menu, hlavněodpovědný za rovnováhu zdravých tuků. Může být připraven mnoha způsoby? Ano Mňam? Stále! Pokud ho smícháte se žloutkem a přinesete ho k chuti (sůl a přidejte koření), avokádo se stane výživnější přísadou než plněné vejce.

Bilance makroživin na jednu porci 2 celých vajec a 60 g avokáda:

 • Kalorie: 244
 • Bílkoviny: 14 g
 • Sacharidy: 6 g
 • Tuk: 18 g

5. Směs syrovátkových bílkovin s arašídovým máslem

Relativně levný, pohodlný, dostupný v širokém spektru chutí a snadno stravitelný syrovátkový protein zůstává králem proteinových doplňků konzumovaných většinou (ne-li všemi) návštěvníky tělocvičny. Sérum obsahuje rekordní množství aminokyselin a BCAA. Bez zaváhání ho zařaďte do svého menu.

Přírodní arašídové máslo nebo jiná zdravá odrůda, jako jsou mandle, je chutný způsob, jak doplnit zásobu zdravých tuků a dopřát si sladkosti. Arašídové máslo dělá nějaké jídlo mnohem příjemnějším, ale dávejte si pozor na kalorii, jinak riskujete, že nepřekonatelně překročíte denní sazbu. Zkombinujte ji se syrovátkovou bílkovinou, čímž získáte dezert připomínající pudink. V případě potřeby přidejte vodu.

Obsah makroživin 1 porce (28 g) syrovátkového proteinu a 2 lžíce přírodního arašídového másla:

 • Kalorie: 288
 • Proteiny: 28 g
 • Sacharidy: 12 g
 • Tuk: 16 g

Nabídli jsme nejzajímavější možnosti.co výživa v noci může vypadat na svalový zisk. Můžete si vytvořit vlastní jídlo na základě svých preferencí a výsledků. Máte-li jasnou stázi v růstu, pak stojí za to večer přidat proteinové produkty se zdroji zdravých tuků. Když vše půjde podle plánu a váha jde dobře, pak můžete použít standardní sadu produktů pro poslední jídlo před spaním: tvaroh, kasein, pikantní jogurt, vejce, kuřecí prsa, libové ryby.