Crossover - univerzální řešení pro halu a doma

Provádění tělesných cvičení zaměřených na zvýšení svalové hmoty je téma, které neztratilo svůj význam po mnoho desetiletí. Většina začátečníků i profesionálních sportovců má jasné přesvědčení, že k dosažení nejlepších výsledků je zapotřebí použití různých pomocných simulátorů.

Většina těchto zařízení je navržena pro práci s určitými svalovými skupinami, ale existují i ​​univerzální modely, které umožňují provádět řadu užitečných a důležitých cvičení. Jedním z nejoblíbenějších řešení je crossover simulátor - multifunkční zařízení, které je stejně vhodné pro trénink v atletické hale i doma.

Návrh a přínosy simulátoru

Svítidlo má neobyčejný vzhled a je založeno na relativně jednoduché konstrukci. Základ tvoří dvě silné vysoké regály s příčným nosníkem, jsou zde také přitěžující bloky a kabely upevněné na válcích. Ty jsou upevněny na speciálním mechanismu a kombinovány s nákladem. Vytvořením napětí se sportovec pohybuje váhami podél pevné trajektorie. Je pozoruhodné, že během provádění přístupů mohou být kabely taženy z téměř jakéhokoliv úhlu.

Crossover má často systém zátěží, který je pro tyto simulátory klasický, což podporuje nezávislý výběr úrovně zatížení v závislosti na fyzické kondici a typu tréninku. Takové parametry dělají design univerzální pronováčci, profesionálové a osoby, které prochází rehabilitací.

Crossover dává sportovcům nejčastěji možnost trénovat ramenní pletenec, paže, zádové svaly, hrudník, břicho a stehna. Lze tedy učinit závěr, že zařízení umožňuje v určitém měřítku nahradit plnohodnotnou posilovnu.

Moderní modely jsou vyrobeny z lehkých a praktických materiálů a také nezabírají příliš mnoho místa a mají vážnou funkčnost. Dokonce i při instalaci crossoveru doma se můžete plně zapojit.

Zvláštní pozornost by měla být věnována bezpečnosti, protože tento ukazatel je důležitý pro každého sportovce bez ohledu na úroveň výcviku. Vzhledem k tomu, že trakční bloky jsou upevněny ve speciálním rámu, neexistuje ani minimální riziko, že by osobě ublížily. Kabely v mechanismu jsou vyrobeny z odolného materiálu s dlouhou trvanlivostí a ochranou před nadměrným zatížením.

Po stanovení konstruktivních vlastností můžeme zvážit jeho hlavní výhody:

  • Podpora, která není k dispozici při cvičení s volnými závažími. Sportovec je chráněn před ztrátou rovnováhy a tím i zraněním sebe i ostatních;
  • Rozmanitost možností, jak bylo zmíněno dříve, umožňuje částečně nahradit tělocvičnu prováděním různých simulačních cvičení doma. V různých zdrojích najdete díky crossoveru nekonečné množství variant cvičení. Kromě toho můžete diverzifikovat školenídíky dodatečným modulům, které činí školení nejen pohodlnějším, ale také efektivnějším;
  • Nezbytnost v rehabilitačních zařízeních. Funkce a schopnost nastavení zátěže vám umožní používat je při obnově z různých zranění.

Techniky výcviku

Navzdory všem konstrukčním prvkům je dotyčné zařízení snadno ovladatelné. Chcete-li začít, budete muset vybrat vhodnou váhu a zaujmout pozici, s ohledem na techniku ​​cvičení, která je plánována provést. Obecná doporučení jsou klasická - nejvážnější zpět a provádění akcí na výdechu.

Ve většině případů začnou sportovci trénovat základním přístupem. Jeho smyslem je udržet ruce pod předem zvoleným zatížením.

Výběrové nuance

Za prvé, získání takové struktury se doporučuje určit, jak přesně bude tato struktura použita. Konkrétně se jedná o nákup za účelem školení mimo halu, aby bylo možné pumpovat tělo doma. Stále je třeba si pamatovat značnou velikost systému. Bude to trvat dostatek prostoru a v některých případech bude pro plné fungování nutné přistoupit k malým úpravám místnosti.

Nové modely, bez ohledu na cenovou kategorii, jsou vyrobeny z odolných kovových slitin, které jsou pozoruhodné svou trvanlivostí. Vzhledem k tomu, výběr optimálního řešení, je doporučeno zaměřit se na osobní preference a vlastnosti místnosti, vkterý je plánován pro budoucí instalaci.

Zkušení trenéři doporučují testovat simulátor před objednáním a zajistit, aby práce s ním nezpůsobovala nepohodlí. Věnujte pozornost obalu. Docela často, populární modifikace jít na prodej se souborem profesionálních komponent, které jsou unclaived.