Detoxikační voda - zdravé recepty na hubnutí a čištění těla

Už jste někdy, před nebo po lázních, nalil sklenici sladké vody, která byla naplněna na okurky, a cítil omlazené zevnitř? Detoxikační voda - nový trend v oblasti správné výživy. Jednou z populárních značek je voda, která byla vynalezena v roce 2005. Stvořitelka Kara Goldinová byla nespokojená s přítomností cukru v dětských šťávách, takže si vymyslela vlastní jednoduchý nápoj bez cukru. Taková neustálá péče o sebe neznamená navštěvovat lázeňské salony nebo nakupovat v obchodě, protože tento nápoj lze snadno připravit doma a bude to skvělý doplněk vaší stravy.

detoxikační voda

Adekvátní příjem tekutin je nezbytnou potřebou a jednou z hlavních podmínek dobrých životních podmínek, proto je důležité najít motivaci a pít dostatek H2O. Můžete trvat na ovoce, zeleninu, bylinky, nebo dokonce květiny. Tato voda se liší od smoothies nebo šťáv, jak to je trval na ingrediencích, a ne míchat je nebo vytlačit džus z nich. Je to výborná alternativa k sycení a sladkosti obsahující cukr.nápoje, šťávy, které jsou pachateli přírůstku hmotnosti.

Je detoxikační voda skutečně užitečná?

Detoxikační voda pomáhá zhubnout, udržovat pH, odstraňovat toxiny, napomáhá trávení, zlepšuje pleť a zlepšuje imunitu . Stejně jako v případě zdraví doporučujeme skepticismus ohledně jakéhokoliv marketingu.

To prospívá většině z vody samotné nebo z čerstvého ovoce, zeleniny a bylin. To znamená, že tato tinktura obsahuje pouze mikro-dávku vitamínů a minerálů. Pokud si ho koupíte v obchodě, měli byste si uvědomit, že ve zpracovaném nápoji může být ještě menší nutriční hodnota.

Několik slov o hubnutí

Recepty na detoxikační nápoje mohou pomoci při snižování hmotnosti, ale nepovažujte je za magické řešení tohoto problému. Výměna detoxikačních nápojů obsahujících cukr vodou vám ušetří stovky kalorií! Například, nahrazení jedné sklenice pomerančové šťávy jednou sklenicí pomerančového detoxikačního koktejlu (infuzí na pomerančové řezy) ztratí asi 110 kalorií.

Pokud pijete dost, může to snížit vaši chuť k jídlu, protože když ztratíte váhu, žízeň je často zaměňována za hlad. Adekvátní vstřebávání tekutiny napomáhá trávicím procesům (pravidelným pohybům střev), což pomůže zabránit pocitu nadýmání. Dehydratace je spojena s únavou, takže i nadále konzumovat H2O zvýšit náladu a šetřit energii pro produktivní cvičení.

Jak udělat detoxikační nápoj?

Vydivit se, jak snadné je vyrábět takový nápoj z dostupných produktů. Můžete přidat ovoce, zeleninu, bylinky nebo květiny. Přísady jednoduše nakrájejte nebo nakrájejte a přidejte do studené nebo teplé vody. Doporučujeme studenou detoxikační vodu v létě nebo po cvičení a teple v zimě nebo večer před spaním. Čím déle budete trvat, tím bohatší bude chuť.

 • Studené;

Nakrájejte na plátky nebo nakrájejte ingredience, zakryjte vodou a nechte je vyluhovat. Do chladničky vložte 1 až 12 hodin.

 • Horký;

Vodní voda. Řezané nebo nasekané ingredience a trvat na vytvoření vynikající domácí čaj.

 • Rychle.

Přísady jemně nasekejte a promíchejte, aby byla voda více nasycená. Koktejl máta je připraven.

Detoxikační voda z citronu

Citronová šťáva - velký zdroj vitamínu C , pomáhá udržovat imunitu, pokud je konzumována pravidelně. Výzkum ukázal, že citrusové plody přispívají ke zlepšení zdraví kůže, zčásti díky své úloze v produkci kolagenu . Chcete-li získat co nejvíce z citronové vody, zmáčkněte čerstvý citron a zkuste to s buničinou.

Možnost hubnutí limonády:

 • Se zázvorem;
 • Oranžovou;
 • S vápnem;
 • S kajenský pepř (středně horké chilli).

Voda z okurek

Okurka je více než lék na otok pod očima. Snižují zánět. Bohatý na vápníkkterý je elektrolyt, který podporuje hydrataci a reguluje množství sodíku zadrženého tělem. Voda okurky je tedy velmi užitečná při hubnutí.

Možnosti vaření:

 • máta s bazalkou;
 • Jahoda;
 • Citron.

Ovocná voda

Plody jsou plné živin a minerálů, ale protože většina plodů má vysoký obsah cukru, jsou nejlépe konzumovány s mírou. Detoxikační nápoj je skvělý způsob, jak si vychutnat sladkou chuť bez vedlejších účinků. Experimentujte s možnostmi, které vás a vaši rodinu osloví. Tento cenově dostupný nápoj s nízkým obsahem cukru činí vodu méně náhodnou.

Možnosti vaření:

 • Jahoda s bazalkou;
 • Orange Blackberry;
 • Mátový meloun;
 • Rosemary Grapefruit;
 • S pomerančem a skořicí;
 • Jablečný zázvor.

Další složky

Aloe vera

Šťáva z Aloe vera má širokou škálu příznivých vlastností. Aloe je známé pro místní použití (aplikované na kůži) a požití. Pomáhá vyrovnat se se zácpou a reguluje hladinu cukru v krvi, ale nezapomeňte, že přínosy budou ze 100% přírodní aloe.

Pampeliška

Pampeliškový čaj je dobře známý jako diuretikum, které pomáhá snižovat retenci tělesných tekutin. Naturopathic lékaři tvrdí, že je to užitečné pro čištění jater, ale jedna studie našelže toto je kvůli vláknité povaze pampelišky, který ztratí jeho vlastnosti když zaujatý ve formě čaje.

Jablečný ocet

Jablečný ocet se skládá z jablek, cukru a kvasinek. Produkt fermentace podobný alkoholu. Má minimální nutriční hodnotu, ale jeho výhodou je, že obsahuje bílkoviny, enzymy a prospěšné bakterie, získané v syrové, nefiltrované formě.

Aktivní uhlí

Výzkum ukázal, že uhlí přispívá k detoxikaci, snižuje nadýmání a odstraňuje žaludeční problémy, ale je zapotřebí podrobnějšího výzkumu, protože zamýšlené použití tuto teorii neprokázalo. Aktivní uhlí může být v interakci s jinými léky, proto byste se před použitím měli poradit s odborníkem.

Kurkuma

Kurkumin, který je součástí kurkumy a má léčivé účinky, je antioxidantem. Kurkuma je silným protizánětlivým činidlem, bojuje s bakteriálními infekcemi, zlepšuje trávení a zároveň zabraňuje určitým typům rakoviny. Efekt můžete zvýšit, pokud jej použijete se zdravým zdrojem tuku a použijete jej v čisté formě ve formě kořene (v suché formě a v prášku).