Efektivní způsoby boje proti celulitidě

Co dělat, abyste se zbavili celulitidy přirozeným způsobem? Používejte krémy? Masáže? Lékařské postupy? Možná zkuste kouzlo?

Často se ptám:Jak se zbavit celulitidy bezpečným a přirozeným způsobem?

Bez ohledu na to, jak to zní vtipně, celulitida byla kdysi přitažlivým symbolem bohatství. Jeho přítomnost znamenala, že žena byla dobře krmena a fyzická práce jí byla cizí. Dnes, mnoho žen mácelulitida v různých stupnícha toto je považováno za znamení líného nebo nezdravého životního stylu.

Jak lze překonat celulitidu?

Miliony žen utratí ročně desítky milionů dolarů za různé způsoby léčby celulitidy. Můžete něco udělat? Naštěstí existuje.

Nyní, když je léto, je čas ponořit se do tohoto tématu a pomoci vám naučit se říkat lži z pravdy a naučit se, jak udělat nohy, boky a hýždě více sexyhladký.

Co je celulitida?

Všichni víme, co je celulitida - kopcovité tuky, nejčastěji se objevují na nohou a hýždě, ale někdy se nacházejí na stehnech, břiše a pažích. Někdy je celulitida vyslovována, a někdy je měkká a viditelná pouze v případě, že kůži štípnete.

Vidíme totiž skutečně oteklé tukové buňky, které vyvíjejí tlak na vlákna okolní vláknité (pojivové) tkáně , kůže se táhne a táhne dolů a vytváří traumatickou fossu, díky které tolik žen.

Ženy jsou náchylnější k tvorbě celulitidy než muži většinou ze tří důvodů:

 1. Hormonální změny, které oslabují pojivové tkáně obklopující tukové buňky, a nepříznivě ovlivňují nosné struktury kůže.Toto je považováno za normu u žen ve věku 25–35 let, kdy hladiny estrogenů klesají. Změny v hormonálních hladináchvedou ke ztrátě receptorů krevních cév v oblasti kyčle , krevní oběh se snižuje a tím i výživa této oblasti, což zase oslabuje syntézu kolagenu (také kůže a pojivová tkáň také oslabuje).Menstruační cykly hrají stejně důležitou úlohu , protože před začátkem cyklu produkuje ženské tělo enzym, který ničí kolagen.
 2. Akumulace tuků u žen je intenzivnější než u mužů, zejména v „problémových“ oblastech.Studie ukázaly, že u žen\ toxidace tuku je horší než u mužů , kterámůže souviset s hladinami estrogenů .
 3. Tukové buňky u žen jsou uspořádány ve vertikálních sloupcích, což přispívá k tvorbě vydutí; u mužů jsou tukové buňky zabaleny do husté, stabilní struktury.

S věkem se celulitida zhoršuje a zhoršuje. Vláknité pojivové tkáně (nebo spíše septum) ztrácejí svou pružnost a kůže se stává slabou a volnou a vypadá spíše jako pomerančová kůra.

Jak zkontrolovat celulitidu

Podle některých studií je procento žen s celulitidou neuvěřitelně vysoké -o 85-89% . V medicíně je celulitida rozdělena do čtyř fází:

 • Stupeň 0:Neexistuje „zvlnění“ ve stoje nebo v ležení; není tam žádná "buněčná", pokud držíte mezi prsty kůže.
 • Stupeň 1:Neexistuje „zvlnění“ ve stoje nebo v ležení; pokud držíte mezi prsty část kůže, objeví se „síť“.
 • Stupeň 2:Ve stoje je viditelná „Cellularity“ (neboli „zvlnění“), v poloze vleže je nepřítomna.
 • Fáze 3:„Cellularita“ se projevuje jak ve stoje, tak i v ležení.

Jak provést zkoušku? Velmi jednoduché.

Pomocí ukazováku a palce uchopte kus kůže na bocích, hýždích nebo břiše.

Máte-li během upínání „buněčný“ efekt a nechcete, aby se celulitida dostala do následujících fází, doporučuji vám začít používat jednoduchá preventivní opatření.

Neúčinná léčba celulitidy

Předtím, než budu hovořit o léčbě, která funguje, bych ráda šetřila vaše peníze a nervy: nepoužívejte různé hadovité oleje a další podvody.

Následující postupy „léčby“ celulitidynefungují :

 • Obuv proti celulitidě.Tyto vtipné tenisky budou vaše chůze absurdní, nutí vás k houpání jako opilec ze strany na stranu. Rozhodně nepomohou zbavit se celulitidy.
 • Krém proti celulitidě.Tyto produkty mohou obsahovat různé látky, které by měly bránit hromadění tuku v oblastech, kde je více celulitidy. To je lež. Bylo by skvělé, kdybyste se mohli smetat do krému a tím potlačit hromadění tuku v těle! Zpravidla tyto krémy způsobují pouze dočasný edém, který vlastně potlačuje celulitidu navenek ... až do vymizení efektu edému.
 • Anticelulitidní masáž.Musí "rozbít tučné buňky". Ano, může dočasně zlepšit výskyt problémových oblastí, ale neposkytne dlouhodobý výsledek.

Jaké postupyskutečně fungují ?

Účinná léčba celulitidy

Pouze zevnísnižuje výskyt celulitidy , protože hlavníhraje úlohu genetiky . Možná, že nebudete schopni plně zbavit se všech příznaků celulitidy, ale tyto tipy pomohou učinit celulitidu méně patrné.

Přečtěte si, jak odstranit celulitidu v nohách aJaké jsou nejlepší způsoby, jak se vypořádat s pomerančovou kůrou?

Potřebujete pouze tři věci:

 • Poskytovat zdravé pojivové tkáně (zejména kolagenu) kůže.Čím slabší a tvrdší je tato tkanina, tím horší je kůže a více viditelná celulitida. Zlepšením zdraví a pružnosti těchto tkání snižujete výskyt celulitidy.
 • Zhubnout.Čím více tuku je v postižené oblasti, tím viditelnější je celulitida. Ztráta tuku, zmírníte tlak na okolní tkáň, což přirozeně snižuje závažnost celulitidy.
 • Zvýšení krevního a lymfatického oběhu. Slabá cirkulace krve a lymfy může vést k zánětu a otoku tkání, což problém přímo zhoršuje a také zabraňuje opravě pojivové tkáně a kolagenu, které hrají zásadní roli při určování vzhledu kůže. Pokud se krevní a lymfatické proudy dlouhodobě snižují, pakkolagenové stěny kolem tukových globulí zpevňují , zhoršují celulitidu a činí ji stabilnější.

Pojďme tedy k tomu, co můžete udělat pro dosažení svého cíle.Naštěstí není třeba utrácet peníze za pleťové vody, doplňky, fantastická zařízení nebo lékařské postupy.

Cvičení s hmotností

Cvičení na váze jsou mnohem důležitější, než si dokáží představit mnoho žen.

Podle údajů, které poskytl Dr. Murad (Dr. Murad), autor knihy„Rozhodnutí proti celulitidě“(„TheŘešení celulitidy “), čím častěji zvyšujete průtok krve a lymfatické proudění v problémové oblasti, tím více snižujete výskyt celulitidy.

No, myslím si, ževzpíráníje neuvěřitelně účinný způsob, jak stimulovat průtok krve a tok lymfy. To je jeden z hlavních důvodů, proč byste mělisquat !

Další výhodou vzpírání spojenou s celulitidou je, že jak vaše svaly rostou, každá oblast vašeho těla se přirozeně napíná, což dodává vaší pleti hladký a vynikající vzhled.

Zahrnout omega-3 mastné kyseliny ve vaší stravě

Průměrná americká strava bohužel obsahuje příliš mnohoomega-6 mastných kyselina příliš máloomega-3 . To jepříčina zvýšení incidence , zejména onemocnění kardiovaskulárního systému, nádorů, zánětů různých orgánů a systémů a autoimunitních onemocnění.

Mezi mnoha výhodamiomega-3je pro nás hlavní věc, že ​​ stimulují produkci kolagenuasnižují zánět , který může pomoci v boji proti celulitidě.

Rybí olejje jedním z některých doplňků výživy, které Idůrazně doporučuji doplnit svou každodenní stravu.

Strava pro spalování tuků a zejména udržitelných tuků

Spalování tělesného tuku může mít pozitivní vliv na celulitidu, ale bohužel se nezbavuje celulitidy.dívky s celulitidou).

Pokud však trpíte nadváhou, přiveďte své tělo do normálního atletického vzhledu, což vám jistě pomůže.

A i když nemáte nadváhu, stále můžete ušetřit trochustabilního tuku , který se nejčastěji nachází v oblastech celulitidy. Spalování tohoto tuku může snížit výskyt celulitidy.

Další pár potravinářských přídatných látek

Jak víte, nejsem pachatelem tablet, ale chtěl bych zmínit dvě doplňky výživy, které obvykle doporučuji užívat při boji s celulitidou. Nepředpokládejte, že jsou účinnější než vzpírání nebo diety, ale jsou levné a mohou pomoci.

První doplněk je bylinný a nazývá se Gotu Kola (Centella Asiatica). Studie ukázaly, že zvyšuje produkci kolagenu a zlepšuje krevní oběh, což má pozitivní vliv na celulitidu.

Druhý -kaštan konský , extrakt z kaštanových semen ( Aésculus hippocástanum ).

Na základě výzkumu bylo zjištěno, že bylina máprotinádorové účinkya a takézvyšuje cirkulacikrve. Tyto vlastnosti snižují přebytečnou tekutinu v problémových oblastech, což zase snižuje viditelnost celulitidy.

Důležité vědět

Před dokončením bych rád zdůraznil, že celulitida je obecně otázkou času. To není škodlivé pro zdraví a ne tak nápadné pro ostatní lidi jakovšimnete si ho na sobě.

Tenké, silné a zdravé tělo je mnohem důležitější a krásnější než jen hladká kůže.