Jak rychle a účinně se zbavit celulitidy na nohou

Dvě nejběžnější témata, kterých se dotýkáte, jsou břišní tuk a tukové tuky na nohou a hýždích (zejména ty, které způsobují celulitidu). Už jsem hodně napsal o fyziologii vzhledu tuku na břiše.

V tomto článku chci hovořit o tukových zásobách na spodním těle a zejména věnovat pozornost otázce: "Co způsobuje vzhled pomerančové kůry a jak se s ní vypořádat?". Nemůžu ani říct, jak často jsem se ptal, jak se zbavit celulitidy na nohou, takže pro mě je to už bolestné téma.

Doporučuji čtení , jak odstranit tuk z břicha a ze stran doma.

Celulitida je skutečně kombinací dvou faktorů - tuků a kolagenu. Problém je v tom, že tyto tuky a kolagen se mírně liší od tuku a kolagenu, který se nachází v mužském těle, a dokonce se liší od těch, které se nacházejí v různých částech ženského těla.

Co způsobuje celulitidu?

Ve srovnání s muži, u žen, jsou kolagenní vlákna ve spodní části těla uspořádána svisle nahoru a dolů jako malý plot. Tato distribuce kolagenních vláken je hlavním důvodem, proč ženy mají celulitidu, a muži ne. (Podle odborníků má 90% žen a pouze 10% mužů určitý stupeň). Kolagenová vlákna u mužů jsou spíš jako plot z pletiva s řetězovým spojem. Tam, kde jsou samičí vlákna uspořádána nahoru a dolů, protínají se samčí vlákna.

To je důležité, protože toto uspořádání kolagenových vláken tvoří druh kapsy, ve které pak tukové buňky rostou (viz obrázek 1).

Čím více tukových buněk máte, tím více kolagenu je mezi nimi a v nich.

Příkladem je fotbalový míč vložený mezi spoje plotu. Je to díky takovému hustému uspořádání kolagenových vláken, že se objeví charakteristická oranžová slupka. Pokud je pro vás stále těžké představit si, jak to vypadá, pak si představte, že si plníme kapsy vpředu i vzadu malými kuličkami, a pak běh rukou po zádech a venku. Cítíš ty malé rány?

Obrázek 1

Zbavení se celulitidy

Některé z nejběžnějších otázek, které se mnoho žen ptají, jsou: „Co způsobuje, že některé ženy mají na pláštích celulitidu a jiné ne? Proč některé ženy s nadváhou nejsou tolik jako ty, které jsou mnohem hubší? “Tyto otázky to naznačujístačí jít za koncept „plnosti“. Celulitida není jen problémem přírůstku hmotnosti nebo ztráty. Nejde jen o to, jak se zbavit tělesného tuku, ale také o zdraví a kolagen.

Důvodem, proč některé ženy vyvíjejí celulitidu, a některé ženy ne - to je genetika.

Některé ženy mají kolagenová vlákna, která jsou spíš podobná mužským, a některé mají neobvyklé vzory pro rozvody. Bude tedy mnohem snazší bojovat s kůrou s jedním než druhým. Neměli byste se však spoléhat pouze na genetiku, protože jakákoli věc v našem životě se dá udělat lépe.

Existují způsoby, jak vyřešit problém s kolagenem, ale žádný z nich není všelék. Nejdříve se však zabýváme dalším aspektem problému - tukem.

Úložiště tuků v dolní části těla u žen

Tuk u žen se také liší od tuku u mužů. U žen je přibližně 9krát více alfa-adrenergních receptorů spojeno s tukovou tkání ve srovnání s beta-adrenergními receptory. Adrenergní receptory jsou spojeny s nejsilnějšími hormony spalování tuků v těle - katecholaminy.

Při interakci katecholaminů s beta-receptory se tuk vylučuje z tukových buněk a částečně hoří. Při interakci s alfa receptory se uvolňování tuku dramaticky zpomaluje. Vím, že teď můžu ztratit lidi, kteří nejsou ve vztahu k vědě, takže si jen pamatuj, že "beta" = vypalování a "alfa" =proti hoření.

Dívky, můžete poděkovat estrogen pro takové velké množství alfa receptorů. Je zajímavé, že studie o transgenderových populacích, které se podrobují hormonální terapii v důsledku změny pohlaví, odhalila tuny nových informací o hormonech a jejich vliv na umístění tuku. Muži podstupující těžkou léčbu estrogenem a progesteronem pozorují, že začínají přibývat na váze ve spodní části těla a na stejném místě se objevuje celulitida.

Pro ženy to znamená, že když zhubnou, rychleji zhubnou v horní části těla (poprsí, pasu a pažích) ve srovnání s nohama (stehna a hýždě). Pokud jste někdy připraveni na nějaký maratón a pochopili, že ztrácíte váhu všude kromě nohou, pak přesně víte, o čem mluvím. Nebo možná znáte někoho, kdo to má.

Trochu o ostatních

K odstranění celulitidy je nutné jednat ve dvou směrech, protože vzniká ze svisle uspořádaných kolagenových vláken v kombinaci s predispozicí k tukům na stehnech a hýždích.

To však není konec příběhu, protože dalším běžným aspektem hromadění tuků v dolní části těla ženy (stejně jako v „záchranném laně“ pro muže v břiše) je problém průtoku krve. Tento tuk je relativně hypoxický, což znamená, že potřebuje kyslík. A vzhledem k prevalenci alfa receptorů spolu se špatnou perfuzí krevních cév je zásobování krve v těchto oblastech nedostatečné, ale v tuku nažaludek vše velmi odlišné.

Dalším problémem je, že existuje přímé spojení svalů s jejich fasciální podšívkou (pojivová tkáň, jejíž plášť vytváří svaly) a kolagenní tkání v kůži. To znamená, že dobře vyvinuté svaly mohou ovlivnit hustotu a tón pojivové tkáně v kůži. To je jeden z důvodů, proč trénink v tělocvičně a doma zpřísňuje tělo, i když není ztráta hmotnosti. Přemýšlejte o tom, jak trénovat celulitidu jednou provždy? Silový trénink vám pomůže nejefektivněji.

Jak to opravit?

Nyní je otázkou, jak odstranit celulitidu nebo jak snížit známky jejího projevu na stehnech a hýždích? Je možné "hořet"? No, ano, ano. Samozřejmě, že si můžete utáhnout nohy a odstranit tuk, ale to je jen část problému, že každá tenká dívka trpící celulitidou vám řekne. Problém s kolagenem je mnohem komplikovanější a kontroverznější.

Pravdou je, že boj s celulitidou skutečně vyžaduje jemnější přístup než ztrácí váhu. A budu k vám upřímný, stejně jako zhubnout, to není snadné. Ale s jistotou mohu říci, že i ti, kteří mají velmi zanedbanou podobu, mohou výrazně zlepšit jejich vzhled.

Tuk (zbavit se)

První věcí, kterou je třeba se zbavit celulitidy, je snížení tukové složky. K tomu musíte udělat vše, co je v jeho silách, abyste blokovali alfa adrenergní receptory v dolní části těla.To lze provést vyváženou stravou spolu s „chytrými“ doplňky výživy.

Sacharidy jsou hlavními hormony inzulínových simulátorů a inzulín je motorem aktivity alfa adrenergních receptorů.

Takže snižte sacharidy: snižujete inzulin a potlačujete účinky alfa adrenergních receptorů. Nyní rychlost spalování tuků v dolní části těla více odpovídá stejné rychlosti nahoře.

Současně existují dva velmi dobré doplňky, jejichž mechanismus účinku je podobný katecholaminům (urychlují intracelulární aktivitu cyklického AMP a katecholaminy dělají totéž, když interagují s adrenergními receptory). V podstatě nám umožňují obcházet adrenergní receptory a vyhnout se aktivaci alfa receptorů. Jedná se o extrakt ze zeleného čaje (používám 50% standardizovaný produkt EGCG) a forskolin (standardizovaný na 20%). Mějte na paměti, že účinek použití těchto přísad bude malý, pokud je procento příjmu sacharidů ve stravě vysoké.

Existuje také několik rostlinných sloučenin, které budou přímo blokovat alfa adrenergní receptory. Patří mezi ně yohimbin, adrenalin a berberin. Opět platí, že hlavní varování zde je: TYTO PŘEDPISY NEPOUŽÍVÁ BEZ NÍZKÉHO INSULINOVÉHO MÉDIA! Protože inzulín je mnohem výkonnější motor a regulátor adrenergních receptorů než jakýkoliv doplněk.

Dám vám jednu velmi cennou nápovědu. Udržet celkovýpříjem sacharidů na 100 g během dne, cvičení na lačný žaludek, pomocí intervalového systému silového tréninku, a pak provádějte pomalé kardio, jako je například chůze, a to poskytne nejlepší výsledky.

Kolagenová vlákna (rekonstrukce)

Posílit a rekonstruovat kolagenová vlákna. To je nejtěžší část.

A přestože někteří lidé věří, že to lze provést pomocí postupů v kosmetických salonech, jako je stimulace hlubokých tkání, LPG, světelná terapie atd., Nic se nedá srovnávat se správnou výživou a cvičením! Tato léčba proti celulitidě může samozřejmě mít vliv na snahu o posílení a reorganizaci kolagenu prostřednictvím toho, co se často nazývá „remodelace kolagenu“. Ale zatímco otázka jejich účinnosti je stále otevřená.

Ve skutečnosti některé ženy říkají, že to pomáhá. Dosud však neexistuje jediná studie, která by potvrdila, že tyto postupy mohou dostat šanci. Ale je tu jedna významná věc, kterou bych rád poznamenal - jakákoliv léčba typu masáže mírně omezí celulitidu v krátkém čase, s ohledem na schopnost masáže pohybovat lymfou a zvýšit průtok krve. To vše je však vysvětleno jako dočasný posun v distribuci tekutiny z podkožní tkáně. Předpokládá se, že tekutina, jako tuk, se hromadí v kapsách kolagenu a může zvýšit celulitidu. Účinek anticelulitidní masáže je samozřejmě krátkodobý.

Průtok krve (urychlit)

Zvýšeníprůtok krve do dolní části těla. Hlavními metodami jsou školení a vytápění. Cvičení dělá jak - a také masáž (suché, masáž štětcem).

Zvýšení průtoku krve do požadované oblasti znamená zvýšení schopnosti spalovat tuk.

Zrychlený průtok krve také ovlivňuje odtok tekutiny z problémové oblasti pupínků a je nezbytný pro zdraví a sílu kolagenových vláken. Lze zde použít několik dalších metod. Hypertermie (horká vana a sauna) a kontrastní hydroterapie (střídavě teplá a studená léčba). Mnoho žen je obeznámeno s tímto, protože tyto týdenní procedury léčby jsou používány v mnoha high-end resorts. Jsou překvapivě účinné, přinejmenším krátkodobě, zbavují se celulitidy. Klinicky, tyto léčby téměř okamžitě snížit, pravděpodobně v důsledku tekutého efektu uvedené výše.

Posílení svalů

Poslední část, a pravděpodobně druhá nejdůležitější, je budování svalů. Silový trénink je jedinou formou tréninku, která může posílit svaly a zpřísnit pojivové tkáně těla. Vyzkoušejte opravdu účinná cvičení proti celulitidě na stehnech a hýždích.

Co stojí za to věnovat pozornost, je ve směru tréninku: musí to být budování svalů.

Ale nikdy nesnížíš! To platí zejména pro tenké ženy s celulitidou. Pro nejlepší výsledkyněkdo nedostatečně vyvinuté gluteus svaly, musíte se naučit správnou techniku ​​cvičení. To vám umožní jasně cítit a zapojit hýždě.

Video je nejlepším způsobem, jak bojovat proti celulitidě doma

Závěrem

Tak to je vše. Vše, co jste chtěli vědět o tom, jak odstranit celulitidu na nohou. Chápu, že je to hodně, ale doufám, že nyní víte, jak vytvořit hladkou a krásnou pleť bez pomerančové kůry, o které byste měli přemýšlet. Shrnutí nejdůležitějších momentů:

  • Co způsobuje celulitidu? Za prvé - je to více než tuk. Jedná se o problém týkající se jak tukových, tak kolagenních vláken.
  • Ženy jsou náchylnější k jejímu výskytu než muži, a to díky vertikálnímu, tzv. „Plotu“, distribuci kolagenních vláken.
  • Vznikající pomerančové slupky se objevují v důsledku nahromadění tuku a tekutin v „kolagénových kapsách“.
  • Jedním z důvodů, proč může celulitida v některých dnech vypadat lépe, a ještě horší v případě jiných, je především redistribuce tekutin. Během menstruace se obvykle stává nejvýraznější.
  • Pro ženy je obtížné zhubnout nohy v důsledku jedinečné fyziologie způsobené jejich ženskými hormony.
  • Alfa-adrenergní receptory mohou být blokovány pouze pomocí určitých diet a diety.