Jak se naučit vytáhnout na bar?

Vytahování je jedním z nejpřístupnějších a nejjednodušších cvičení pro čerpání celé horní části těla. Anatomicky, toto cvičení je člověku velmi dobře známé, protože naši úzkoprsí předci v obličeji opic pokračují ve stoupání stromů a čas od času vytáhnou svá těla do větví, pro které potřebujete mít silné paže a záda. Proto, jako by instinktivně, měli bychom už vědět, jak se naučit zvednout.

Ale vy a já jsme šli daleko dopředu ze světa živých zvířat a tělesná síla byla dlouhou dobu nahrazena duševní prací. Podle statistik více než 60% lidí starších 20 let neví, jak se dostat ještě jednou! Pokud čtete tento článek, pak máte zájem dozvědět se, jak se zvednout.

Výhodou pull-upů je vedle jejich dostupnosti také jejich všestrannost. Jedno cvičení může pumpovat jako záda, včetněstatický tlak také podléhají lichoběžníkové a kosodélníkové (tzv. „křídla“), ale i svaly paže (biceps, částečně triceps) a hrudník.

Video o tom, proč se zvednout, ten chlap velmi zajímavě interpretuje:

Jak se naučit zvednout od nuly

[sam id = "1" kódy = "true"]

Takže, pokud nevíte, jak se dostat nahoru, existuje několik možností, jak se naučit, jak je provádět. Jedním z nich je negativní opakování. Podstatou negativních opakování je, že s pomocí improvizovaných prostředků se dostanete na vrchol a odtud pomalu klesáte. Zpočátku můžete provádět 3 sady 5-8 krát.

Lidská síla závisí nejen na svalech, ale také na signálu nervových buněk vysílaných z mozku do svalů nebo spíše na jeho intenzitě. Zvýšení této intenzity signálů je možné pomocí několika krátkých negativních opakování po celý den. To znamená, že můžete během dne udělat 10 nebo více přístupů s malým počtem opakování (ve vašem případě negativních). Optimální interval odpočinku mezi túry je zvolen experimentálně, člověk by však neměl dělat příliš často a zejména intenzivně. Zpočátku můžete provádět 3 až 5 opakování každou hodinu, postupně se zkracuje doba mezi soubory a zvyšuje se počet opakování.

Podrobný program školení pro pull-up

\ t

A pokud nemohu pomalu jít na bar?

Co dělat, když je nemožné, aby se i v negativní fázi pomalu zhroutilo? Nebo chcete být schopni dohnatby bylo několikrát, a není v blízkosti horizontální bar? V tomto případě jsou push-upy velmi vhodné. Když push-up nefunguje tolik svalů jako u pull-upů (hlavně prsa, tricepsů a lichoběžníků), jejich pravidelný výkon může nepřímo zvýšit počet pull-upů. S naučil dělat push-upů čisté 50 krát, budete s největší pravděpodobností schopni vytáhnout se nejméně 1-5 krát.

Zajímavá technika pro ty, kteří nemohou vůbec dohnat

Zásuvky a režim napájení

Samozřejmě nezapomeňte na jídlo a odpočinek. Vaše strava by měla být bohatá na bílkoviny, které lze nalézt v mase, tvaroh, ryby, vejce a mléčné výrobky. Neměli byste se opírat o jednoduché sacharidy, které jsou bohaté na sladkosti a některé ovoce, jako jsou banány, stejně jako v cukru, zejména pokud máte sklon k nadváhy. Pokud jde o ostatní, neměli byste trénovat příliš často a po dlouhou dobu. Je nepravděpodobné, že byste se naučili vytáhnout na jeden trénink - vaše tělo se s tím nedokáže vyrovnat. Pomalu a postupně se můžete naučit vytáhnout co nejvíce.

Další tipy pro zvýšení počtu pull-upů:

V některých tělocvičnách je gravitační horizontální tyč s protizávažím.

S ním se také můžete naučit zvedat, postupně snižovat hmotnost protizávaží. Nejprve je nejlepší provádět 8 až 10 opakování ve 3 přístupech.

Pokuste se vytáhnout svaly zad, ne ruce.

Zpočátku to může provéstpomáhají širokému sevření a pak již můžete ovládat práci svých svalů. V každém případě jsou ruce během cvičení dost velké, ale vytahování je především cvičení pro zádové svaly. Organismus vždy usiluje o homeostázu, a proto bude pro něj snazší vyrovnat objem svých rukou v souladu s jeho zády, než aby to dělal naopak.

Je nezbytné mít na těle co nejméně tuku.

Veškerý přebytečný tuk bude působit jako druh zátěže na vaše tělo, což omezí počet výtahů. Nízká sacharidů dieta, stejně jako běh a pravidelné cvičení pomůže snížit tělesný tuk a zlepšit svou fyzickou kondici.

Použijte dodatečná cvičení.

Další cvičení pro jiné svalové skupiny mohou také nepřímo zvýšit počet pull-upů. Například, push-up na tyče, vyvíjející se svaly hrudníku a triceps, které se podílejí na nákladu během pull-upů. A dokonce i cvičení nohou, jako jsou dřepy, sníží hladinu tělesného tuku a zvýší tonus těla, navíc tím, že významně zvýší hladinu hormonů, což zase přispěje k růstu celkové svalové hmoty.

Použití vah.

Pokud se můžete dostat až 10-15 krát, pro další pokrok, bude velmi užitečné použít další váhu, se kterou můžete provádět 6-8 opakování. Tak můžete pokračovat v pokroku ve výšipull-up.

Průběh zatížení a konzistence.

Pravidelně je nutné zvýšit zátěž na těle, aniž by se zapomnělo na restaurování a výživu. Stejně důležité je pravidelně trénovat, jak již bylo řečeno, že se naučíte, jak vytáhnout ještě jednou v jednom tréninku, musíte na něm trávit čas. Buďte trpěliví a budete úspěšní.

Pomocí všech výše uvedených tipů se můžete naučit mnohokrát zvedat v co nejkratším čase.

A na závěr pro nejaktivnější videa o tom, jak se naučit vytáhnout na jedné straně:

Úspěchy!

Jak se naučit vytáhnout na bar?

Pull-upy jsou jedním z nejpřístupnějších a nejjednodušších cvičení pro čerpání celé horní části těla. Anatomicky, toto cvičení je člověku velmi dobře známé, protože naši úzkoprsí předci v obličeji opic pokračují ve stoupání stromů a čas od času vytáhnou svá těla do větví, pro které musíte mít silné paže a záda. Proto jsme instinktivně již ...

Ohodnoťte tento článek
0

Hodnocení čtenářů: 3.64 ( 10hlasů)
0