Jak se stát osobním trenérem

Chcete se stát fitness trenérem, ale nevíte jak? Tento článek je speciálně určen pro ty, kteří se chtějí naučit, jak se stát fitness trenérem. Postupujte podle 7 doporučení, abyste se stali certifikovaným osobním trenérem.

Být vášnivým fanouškem fitness a věnovat mu veškerý svůj čas a energii - to samo o sobě je významným úspěchem v životě. Ale ukazuje se, že to pro některé lidi nestačí! Chtějí vědět, jak se stát fitness trenérem a naučit o tom ostatní lidi. Pokud potřebujete dosáhnout nové úrovně, pak vám doporučuji zvážit možnost budování kariéry jako osobní trenér. To je skvělý způsob, jak spojit podnikání s radostí - budete jít do sportu po celý den, a budete také dostávat peníze na to!

Osobní fitness trenér je úžasná profese! Budete mít jen neomezený prostor pro vlastní rozvoj a realizaci vašich ambicí. Osobní trenér má flexibilní pracovní rozvrh, je zapojen do své oblíbené práce, pomáhá lidem, aby se stali krásnějšími a zdravějšími.

Jakmile se rozhodnete stát fitness trenérem, měli byste mít na paměti, že na začátku své kariéry budete muset investovat spoustu času, úsilí a finančních prostředků. Zákazníci si vybírají zkušené, znalé mentory, takže se musíte starat o nákup certifikátu.

Jak se stát fitness trenérem

Těchto 7 doporučení bude vaším prvním krokem při budování fitness kariéry!

 1. VÝBĚR CERTIFIKACE

Mnoho různých organizací a akreditovaných programů nabízí certifikáty ve fitness průmyslu. Je důležité neudělat chybu a zvolit správný certifikát pro vaše účely. Je třeba mít na paměti, že předpokladem pro získání jakéhokoliv certifikátu je diplom úplného středního vzdělání.

Pro začátečníky doporučuji seznámit se s tím, kde studovat pro fitness trenéra, nejoblíbenější certifikační organizace:

 • Akademie fitness
 • Ben Vader Fitness a posilovna
 • Asociace profesionálů v oblasti fitness
 • Federace fitness aerobiku Ruska
 • Akademické wellness
 • Pedagogická vysoká škola fitness

Všechny tyto programy pomohou zjistit, jak se stát fitness instruktorem, jaké znalosti musíte mít a jak najít práci a klienty, proto je volba subjektivní záležitostí. Pokud chcete pracovat jako trenér v určité tělocvičně, pak se nejprve ujistěte, že zvolená licence zapadá do správy sálu.

 1. VYBERTE SPECIALITU

Rozhodněte se sami, jak byste chtěli pracovat: jeden na jednoho s klientem v tělocvičně nebo se skupinou 20 lidí? Rozdíl mezi certifikovaným osobním trenérem a. \ TCertifikovaný fitness trenér skupiny je poměrně značný. Obě tyto možnosti jsou úžasné a volba závisí pouze na vašich osobních preferencích. Můžete dokonce získat dva certifikáty a stát se univerzálním fitness instruktorem! V případě potřeby lze získat druhý certifikát. Jen vím, že pro každou oblast fitness existuje druh licence. Vyberte si specialitu, která je vám blíže v duchu a profesionální úrovni.

Rozdíl mezi certifikovaným osobním trenérem a certifikovaným fitness trenérem skupiny je značný. Obě tyto možnosti jsou úžasné a volba závisí pouze na vašich osobních preferencích.

 1. INVESTICE

Programy certifikace nejsou levné. Přibližná cena se pohybuje od $ 400 - $ 1000, v závislosti na zakoupeném balíčku služeb. Pokud si chcete zakoupit další materiály, jako jsou učebnice, přístup na internetový portál, testy, flash karty s informacemi, náklady se zvyšují. Musíte se na tyto nucené náklady dívat jako na výnosnou investici do vaší budoucnosti. Je velmi důležité získat certifikaci, aby se lidé mohli legálně vzdělávat a školit, a zároveň mít značnou finanční odměnu.

Máte-li finanční potíže, můžete najít sportovní halu, která bude mít zájem o vaše služby a sponzorovat ji. Také v některých místnostech, většinou premium,Existují adaptační programy, které již zahrnují povinnou certifikaci. Máte-li štěstí, pak můžete dobře získat práci ve fitness klubu, úspory na certifikaci.

 1. UČIT, UČIT A STÁLE UČIT

To je váš hlavní zájem. Datum licencování přijde rychle, ale nechcete selhat nejvýznamnější zkoušky? Stanovte si cíle, připravte si akční plán a jděte bez odbočení kdekoli! Cvičte každý den, abyste si byli jisti, že se materiál odrazí od vašich zubů.

Při studiu zkontrolujte, zda internetový portál vaší licenční organizace funguje. Je velmi užitečný v procesu přípravy na testování. Mám certifikát ACE a stále často odkazuji na fórum ACE, abych si osvojil své znalosti. Pravidelně jdu na stránku ACE na Facebooku. Zde můžete chatovat s osobními trenéry, kteří nedávno obdrželi certifikáty, požádejte je o radu.

 1. VYBRAT FITNESS HALL

Jakmile se splní váš sen a stanete se certifikovaným fitness trenérem, je na čase najít si místo pro práci (pokud jste tak ještě neučinili). S největší pravděpodobností nejste milionář, a nejste schopni vybudovat osobní posilovnu pro sebe (pokud se mýlím, pak jsem upřímně šťastný pro vás!), Takže musíte najít klub, kde si můžete trénovat své klienty.

Máte 2 možnosti:

 1. Práce v síti fitness center.
 2. Práce jako nezávislý osobní fitness instruktor.

Pokud pracujete v posilovně, pak vám bude poskytnut minimální počet klientů. Pokud se rozhodnete pro práci osobního trenéra, musíte se pustit a běžet, abyste získali klientskou základnu.

Tam a tam existují výhody. Pokud pracujete v posilovně, pak vám bude poskytnut minimální počet klientů. Pokud se rozhodnete pro práci osobního trenéra, musíte se pustit a běžet, abyste získali klientskou základnu. Mimochodem, nezapomeňte studovat pracovní smlouvy před přijetím do práce. Můžete začít kariéru v tělocvičně, a pak otevřít vlastní fitness třídy, ale to bude možné pouze v případě, že podmínky smlouvy umožňují.

Jako možnost si můžete pronajmout pokoj ve sportovním klubu a vést tam kurzy. V tomto případě musíte nejprve vybudovat zákaznickou základnu. Nevýhody: nedostatek stability na začátku práce, stejně jako dávky (zdravotní pojištění, důchod). Pros: můžete si nastavit libovolný rozvrh práce, který je pro vás vhodný, jste svým vlastním šéfem, máte neomezené pracovní příležitosti.

 1. POJIŠTĚNÍ

Nebudete moci začít trénovat klienty, dokud si nezajistíte pojištění. Bude vás chránit před jakoukoli odpovědností, stejně jako nároky. Pokud pracujete ve fitness centru, pak je s největší pravděpodobností zajištěno pojištění. Pokud ale pracujete pro sebe, měli byste se postarat o pojištění svých činností.

Pojištění je velmi důležité!Zkontrolujte, zda vaše certifikační organizace poskytuje možnosti nákupu pojištění.

 1. VŽDY UCHOVÁVEJTE RUKU NA PULSE!

Pokud se chcete věnovat kariéře ve fitness průmyslu, je důležité být vždy v předmětu. Vaši zákazníci pak budou následovat váš příklad, respektují vás jako jednotlivce.

Je také důležité a zajímavé vyzkoušet si nové směry. Nebuďte tím fanatickým kulturistou, který pohrdá crossfitem a jógu vůbec nepovažuje za sport. Rozšiřte své obzory v oblasti fitness, objevte nové obzory. Zlepšete své tělo, mysl, zvýšte svůj fyzický výkon a poté se stanete vynikajícím osobním trenérem!

Ale nezapomeňte, že právě začínáte svou sportovní kariéru! Jste zatím nováček. Není nutné budovat gurua, který je moudrý jako zkušenost - to vám nezpůsobí žádnou důvěru klientů. Buďte otevřeni učení, získávání nových informací, neustálému sebevzdělávání, interakci se svými kolegy a profesionály fitness průmyslu. Získejte všechny možné certifikáty ve specifických oblastech, jako je TRX (smyčkářské cvičení s vlastním tělem), posilování, posilování, jóga. Vaše možnosti jsou téměř nekonečné, protože fitness se vyvíjí mílovými kroky, stále se objevují nové směry.

Celý svět je doslova blázen o fitness a já jsem měl to štěstí, že jsem si vyzkoušel v mnoha stylech a směrech fitness, pracovat v různých známých fitness klubech a soukromýchateliérů. Snažte se o to nejlepší! Pokud nejste spokojeni s fitness centry ve vašem městě, pak je čas vymanit se z obvyklé reality a hledat štěstí na novém místě.

Promluvte si se zkušenými instruktory, požádejte je o odbornou radu. Pracujte s různými trenéry sami. Nikdy neváhejte klást otázky! Vyzkoušejte co nejvíce nových věcí. Dozvíte se obrovské množství šíleně zajímavých informací a v sobě zjistíte, jaký potenciál, který nebyl ani podezřelý.

Na základě:

http://www.bodybuilding.com/fun/how-to-become-a-personal-trainer.html