Jak si vybrat a kde koupit judo kimonos?

Pro každého sportovce, ať už je to nováček nebo vítěz mnoha titulů a ocenění, má zvláštní význam forma, ve které trénuje a vystupuje v soutěžích. Žádná výjimka a takový sport jako judo. Zdá se, že je to nepochopitelné? Judoisté se oblékají v kimonu, který lze zakoupit v jakémkoliv obchodě se speciálním zbožím. Ne všechno je však tak jednoduché.

Budeme rozumět z hlediska

V současné době existuje mnoho druhů bojových umění, z nichž každé vyžaduje použití speciálního tréninkového oblečení - kimono, nebo, jak se také nazývá, keiko-gi. Název sportovního formuláře odpovídá názvu bojových umění. To je, judogi nebo zvláštní kimono pro judo je získán pro judo.

Judogi zahrnuje uvaghi (nebo sako), djubon (nebo kalhoty) a obi (opasek). Barevná odrůda není velká. Koupí se buď bílý nebo modrý judogi. Obi se kupuje samostatně a není součástí sportovní soupravy judo.

Neexistují žádná zvláštní pravidla pro výcvik a výuku amatérů při výběru takového kimona. Je důležité si vybrat oblečení podle vaší váhy a výšky, stejně jako věnovat pozornost materiálu látky.

Pokud se jedná osoutěže z profesních důvodů jsou zohledněny požadavky na formu účastníků, které jsou uvedeny ve zvláštních pravidlech. Mluvíme o určité délce a šířce horní a dolní části obleku, rukávů a pásů. Stejně jako při aplikaci speciálního čísla opěradla obsahujícího informace o sportovci a reklamních sponzorech.

Zadní číslo musí být připojeno následovně:

 • Musí být umístěno přesně uprostřed soudce, který odstoupil z okraje límce 3 cm;
 • Číslo je přišito výhradně bílými nitěmi po obvodu;
 • Číslo zápisu by mělo být stanoveno takovým způsobem, aby při zakládání na soudce nebylo pokryto pásem.

Na zadní straně čísla v soutěži jsou nalepeny zvláštní nálepky. Je nutné řídit se pravidly jejich aplikace, aby se nepoškozovaly judogi.

Vybereme kimono podle velikosti

Kimona pro judo si můžete koupit ve speciálních prodejnách a v internetových obchodech. Při objednávání musíte věnovat pozornost především růstu sportovce.

Tabulka velikostí vzorků

No, pokud si můžete vyzkoušet kimono. V tomto případě můžete jasně vidět shodu formy růstu sportovce. Pokud musíte provést nákup bez montáže, je lepší přidat dalších 5-10 cm do výšky osoby, což je nutné, protože po prvním praní se materiál smrští a kimono bude o něco kratší.

V ideálním případě by na vás měl sedět takto:

 • Nepříliš těsné, aby nedocházelo ke zdržování pohybů během tréninku;
 • Délka vrcholku by měla dosáhnout středního stehna sportovce;
 • Při nošení formuláře by spodní rohy bundy měly zcela pokrývat břišní oblast a volně zasahovat na opačnou stranu;
 • Plášť bundy by měl zakrýt zápěstí;
 • Délka kalhot by měla dosáhnout kloubu kotníku;
 • Pás musí být zvolen tak dlouho, aby po dvojitém ovinutí těla sportovce, volné konce v uzlu visely 20-30 cm.

Vlastnosti materiálu kimono pro judo

S výběrem materiálu pro judogi by neměly vzniknout zvláštní obtíže. Tato forma je zpravidla šitá ze 100% bavlny, která má vynikající hygroskopické vlastnosti a je pro tělo prostě příjemná.

V současné době je kimono na trhu stále častější a do jeho struktury byl přidán polyester. Toto řešení vám umožní udržet všechny pozitivní vlastnosti bavlny, ale zároveň zachrání spotřebitele před takovými problémy, jako je silné smrštění látky, nažloutlý odstín, který se projevuje při opakovaném praní, silném rýhování.

Kromě toho mohou být moderní tkaniny předběžně ošetřeny speciálními prostředky, které jim umožní udržet si původní vzhled po umytí, a sice nesedět. To je velmi důležitý faktor, takže věnujte pozornost při výběru formuláře, aby se správně orientovat ve velikosti.

Samostatně stojí za zmínku hustota tkaniny. Uvagi jsou šity z poměrně hustélátky, o kterých lze obvykle na štítku vidět. Hustší tkanina, tím tvrdší bude výrobek, a hustší bude sedět na sportovci. Tkanina, ze které se šije jubon, má zpravidla nižší hustotu.

Pro profesionální sportovce bude hustota kimonové tkaniny vyšší než hustota pro děti nebo začátečníky. Například pravidla judo soutěží upravují hustotu dětských kimon v rozsahu od 700 do 750 g /m².

Nuance výběru kimona pro judo

Kromě aspektů výběru kimona pro třídy juda popsané výše existuje několik dalších nuancí, které vám umožní učinit jediné správné rozhodnutí.

 1. Pokud jste začátečník nebo jen amatér, musíte mít pouze jednu sadu judogů v bílé nebo modré barvě. Je třeba poznamenat, že vzhledem k povaze výroby jsou modrá kimona dražší.

Pro odborníka je vyžadováno minimálně dva kimono obou barev. Sportovci, kteří se účastní soutěží na vysoké úrovni, musí koupit formu výrobců schválenou Mezinárodní federací juda (tj. Licencovanou).

 1. Aby formulář sloužil svému majiteli co nejdéle, je tkanina vroubkování a jubonu dodatečně vyztužena speciálními vložkami. Pro bundu je charakteristický vzhled další ochrany na hrudi, zádech, stejně jako v ramenou. Kalhoty posilují kolena.
 2. Pozornost je také věnována šířce klopě klopě bundy judo. Kvalitní výrobek musí mít alespoň4 řádky, díky kterým lze snadno složit a šířka nepřesahuje 4 cm.
 3. Samostatně by mělo být řečeno o kalhotovém pásu. To může být na gumičce nebo na vázankách. Pás na vázacích pásech je považován za spolehlivější a pro formu profesionálních sportovců právě to šije. Ale pro kimona pro děti jsou možnosti s pásem s gumičkou dostačující.

V důsledku toho lze poznamenat, že proces výběru kimona pro judo není příliš obtížný. Konečným určujícím faktorem bude pravděpodobně cena setu. Kimono pro děti a začátečníky je zpravidla dostupné téměř všem kategoriím našich obyvatel. Profesní forma, ve které jsou všechny nuance judaistu z definice definovány, nemůže být levná. Mezi těmito výrobci lze rozlišit japonskou společnost Mizuno, notoricky známý Adidas, Green Hill.