Jak si vybrat správnou obuv

Stále více lidí se angažuje ve zdravém sportovním životním stylu. Jeden z těchto koníčků dnes běží.

Jak si mohu vybrat lehké, trvanlivé a vysoce kvalitní běžecké boty?

Chcete-li se správně rozhodnout, jděte do specializovaných obchodů, kde budete mít možnost zakoupit běžecké tenisky přímo pro vás. Věnujte pozornost pouze vzhledu tenisky - to není hlavní znamení dobré sportovní obuvi.

Během montáže by měly tenisky pohodlně sedět na nohou, neměli byste cítit sebemenší nepohodlí. Koneckonců, běh je zátěž nejen na nohou, je to zátěž na celé tělo. Správně zvolené tenisky jsou možností, jak se bez zranění a unavených nohou s dlouhými jízdami, noha by měla být hladká, ne ven nebo dovnitř, jen pak budete mít radost z běhu. Koneckonců, hlavní je, aby vaše nohy zdravé.

Odpisy - je jedním z hlavních kritérií pro běžecké boty. Tato kvalita je nezbytná pro snížení rázového zatížení a také pro odpuzování, což výrazně zvyšuje rychlost. Obvykle jsou tlumiče umístěny pod patou a pod špičkou. Moderní materiály a nové technologie mohou nabídnout mnoho různých způsobů odpisů: všechny druhy gelů, plastové desky, absorbující díky vlnitému tvaru. Hlavní metodou odpisování je však vzduchový polštář a pružiny pod patou.

Co hledat při nákupu běžecké boty?

Běžecká obuv je pohodlná, lehká, drží a fixuje patu při chůzi nebo běhu, chrání před namáháním šlach. Je lepší zvolit modely ne se suchým zipem nebo spojovací materiál, ale jen se šněrováním, protože noha by měla být pevně fixována a jasně stát na povrchu. Pokud se noha houpá, pak nepohodlí při běhu zpočátku se ukáže jako vážný problém pro vaše zdraví.

Při montáži v obchodě se ujistěte, že pata je pevná, netírá se nic, nestiskne a nestiskne. Pokuste se skákat nebo běžet v obchodě, protože pouze vaše pocity vám řeknou správnost vašeho výběru.

Podrážka tenisky by měla být pružná. Vezměte patu v jedné ruce a ohněte druhou ponožku a měla by se ohnout o 45 stupňů. V oblasti paty tenisky by měla být mírně prodloužena až na dno, aby byla zajištěna stabilita chodidla.

Věnujte pozornost vnitřku tenisky. V běžeckých teniskách je na stélce hrbolka - nárt, který vám pomůže správně rozložit váhu těla, a tím snižuje zátěž na páteři. Máte-li ploché nohy, pak musíte vyzvednout tenisky určené k podpoře oblouku nohy. Pro běh na tvrdém povrchu (na asfaltu) je lepší vzít boty s rýhovanou podrážkou.
Stélka v teniskách musí být odstraněna. To je nezbytné, abyste si mohli řádně vysušit své tenisky. Pokud stélka není odnímatelná, pakuschne déle a pak vám bude sloužit méně.

Na jaký materiál si vybrat běžecké boty?

Pokud jde o materiál pro horní část tenisky, měl by „dýchat“, být trvanlivý a měkký. Aby nedošlo k potu nohy, vyberte si tenisky z přírodních materiálů. Letní pohodlné tenisky bez další vrstvy pod sítí. Jaro a podzim jsou vyrobeny z prodyšného a vodotěsného materiálu. Pro běhání v zimě - tenisky s další vrstvou, která chrání před pádem do sněhu a udržuje teplo dobře. Po běhu se boty musí sušit (vyjímat stélky), ale pouze při pokojové teplotě. K tomu použijte staré noviny, které potřebují pevně vycpané boty. Nesušte na baterii, na přímém slunci a nepoužívejte elektrické sušení, pokud chcete, aby vám tenisky sloužily dlouho a spolehlivě.

Sledováním všech tipů si můžete koupit kvalitní a na míru šité tenisky právě pro vás. Nikdy není pozdě přijít s jistým krokem směrem ke svému sportovnímu životu!

Jak si vybrat správné tenisky

Stále více lidí usiluje o zdravý sportovní životní styl. Jeden z těchto koníčků dnes běží. Jak si vybrat lehké, trvanlivé a kvalitní běžecké tenisky? Chcete-li se správně rozhodnout, jděte do specializovaných obchodů, kde budete mít možnost zakoupit běžecké boty přímo pro vás. Nevšímejte si pouze vnější ...

Sazbačlánek
0

Hodnocení čtenářů: 4.83 ( 2hlasů)
0