Jak správně vypočítat BZHU pro vynikající výsledky?

Odpověď na otázku, jak vypočítat bju, byla po dlouhou dobu narušena většinou sportovců, ale nyní se vše změnilo.V tomto článku se budeme zabývat výpočtem BJU, protože je to správný přístup, který vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků.

Nepochybuji o tom, že vás pozornost zaujal název článku.Koneckonců, dnes je to pravděpodobně jedna z nejoblíbenějších záležitostí, která se obává jak lidí, kteří se snaží dostat do formy, tak i profesionálních sportovců.

Ale dovolte mi, abych byl upřímný, kdybych měl přesnou odpověď na to, jak vypočítat BJU pro dosažení vašich cílů, tento článek by prostě neměl.V opačném případě bych si už dávno vydělal spoustu peněz a na vlastní jachtě jsem si odpočíval někde na Maledivách, pískal gin a tonikum (samozřejmě, na obrázku je třeba dávat pozor).

(1920Uvědomil jsem si spoustu informací, které opravdu fungují a co ne.

Nezapomeňte tedy, že jsme všichni odlišní, a proto neexistuje takový vzorec, který by vyhovoval všem.V tomto článku se však budeme zabývat některými technikami, které pomohou najít výchozí bod a dále budovatjí

No, tady se dostaneme k trochu nudné části tohoto článku, takže se připravte na šálek horké kávy a připravte se na okamžik sebevzdělávání. A my podle nás začneme snad z jednoduchého mikroelementového proteinu.

Protein

Proto diety s vysokým obsahem bílkovin podporují rychlý svalový zisk a jsou také vhodné pro hubnutí, protože bílkoviny dávají tělu dlouhodobý pocit sytosti, což znamená, že budete jíst méně. Navíc, proteinové potraviny obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů.

Protein dodává tělu esenciální látky pro získání svalové hmoty a vitamínů, které jsou nezbytné pro náš imunitní systém. Také bílkoviny pomáhají posilovat kosti. Jinými slovy, to je opravdu nezbytné pro normální fungování těla.

Jak je uvedeno výše, bílkovina je jednoduše nezbytná pro normální fungování vašeho těla, proto doporučuji použít asi 15% - 35% bílkovin z celkového denního příjmu stopových prvků na základě kalorií.

15% je nezbytné minimum, obvykle po ní následují běžci, kteří potřebují konzumovat velké množství kalorií, ale stále zůstávají při nízké hmotnosti. Například, 60 kg muže, který provozuje asi 160 km za týden průměrně asi 3.500 kalorií za den, 15% který je bílkovina, asi 130 gramů.

Další způsob, jak správně vypočítat potřebné množství bílkovin, je použít tělo, jako jednotku, ze které bude volba odpuzovánapožadovaný denní příjem. Obvykle je to asi 1-1,5 gramů proteinu na 1 kilogram vaší váhy. Dnes se však toto procento zvyšuje. Například, kulturisté konzumují asi 1,5-2,0 gramů ke zvýšení svalové hmoty. Většina studií však prokázala, že pro organismus neexistuje významný rozdíl, konzumujete 1,5 gramu nebo 2,0

.

Rád bych projednal další nuance. Měli byste také věnovat pozornost biologické hodnotě spotřebovaných proteinů. Co je biologická hodnota? Je to jednoduché, je to jen užitečnost určitých proteinů.

Obvykle se dělí na bílkoviny s vysokou a nízkou biologickou hodnotou. Bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou zahrnují živočišné zdroje (maso, mléčné výrobky, vejce a ryby), protože obsahují kompletní složení aminokyselin a nízký obsah rostlinných tuků, jako jsou fazole, tofu atd., Protože neobsahují všechny aminokyseliny, které tělo potřebuje.

Čím nižší je biologická hodnota bílkovin, tím více musí jíst. Jinými slovy, pokud jste vegetarián, budete muset jíst více jídla než ti, kteří maso neodmítli.

Sacharidy

O tomto tématu mohu mluvit donekonečna, diskutovat o úloze sacharidů a o tom, kolik v průměru je třeba jíst. Můžeme také hovořit o ketóze, můžeme hovořit o komplexních a jednoduchých sacharidech. Když se však radím, snažím se je co nejvíce zjednodušit.

Zde je malý koncept, který pomůže zvýšit vaši pracovní kapacitu, zlepšita tělesné struktury.

Pro udržení úrovně aktivity konzumujte potřebné množství sacharidů.

Pokusme se pochopit trochu konkrétněji. Všichni víme, že sacharidy se později stávají glukózou, což podporuje produkci energie. Tento proces se nazývá glykolýza. Chcete-li být upřímný, je to jen bzučák pro takové jednoduché definice, jako je členění cukru.

Když děláte svou každodenní činnost, vaše tělo používá jak tuk, tak sacharidy, ale pokud se začnete rychle pohybovat nebo trénovat, vaše tělo začne používat více sacharidů (cukr), aby se vyrovnalo s nákladem.

Jinými slovy, procento sacharidů, které přispívají k procesu snižování tuku, závisí na intenzitě cvičení.

To je to, co můžete udělat při výpočtu denního množství sacharidů, které vaše tělo potřebuje. Hlavní proměnné jsou INTENZITA A ČAS.

Čím více času trávíme na školení a čím je intenzivnější, tím více budeme potřebovat sacharidy. Jinými slovy, jednoduše násobte intenzitu podle času a VUAL - potřebnou míru sacharidů.

Nezapomeňte však, že existuje obrovské množství školení a jejich intenzita závisí na ne méně faktorech. Konec konců, stejné cvičení ovlivňuje všechny lidi jinak, vše je podmíněno specifickým přístupem každé osoby. Například běžec, který se učí běžet 5 km za 30 minut a běžec, který se připravujeprovozovat Boston Marathon bude potřebovat jiné množství sacharidů.

Tuky

Vypočítali jsme tedy potřebné množství bílkovin a sacharidů, takže veškeré zbývající množství může být naplněno tuky. To se provádí pomocí základní matematiky 100% -% proteinů -% sacharidů =% tuků.

Mimochodem, většina lidí věří, že musíte nejprve spočítat denní množství tuku, a teprve pak naplnit zbývající sacharidy. Po prostudování této otázky jsme zjistili, že tělo je náchylnější k účinkům sacharidů než tuk, takže je lepší být veden tímto konkrétním vzorcem.

Shrnutím všech výše uvedených skutečností lze snadno tvrdit, že všechny stopové prvky jsou pro naše tělo nezbytné. Ale základní přístup je tento: jíst potřebné množství sacharidů, aby se vaše tělo, jíst proteiny udržet svaly, a jen zdraví, dobře, nechat zbytek na tuk.