Jak zvýšit účinnost stravy a snížit fázi sušení těla

Proč potřebujeme na několik měsíců přibírat na váze, abych pokračoval ve stejné dietě? Existuje jiný způsob chování, který vám dá lepší výsledek a sníží hlad a vášnivou touhu jíst.

Pokud jste vykonávali nějakou dobu získávání svalové hmoty, znáte pravidlo, jak zlepšit svalovou úlevu: silně jíte, pak se omezte na jídlo, pak znovu naberete váhu a pak ji znovu snižujte - a tak dále, rok co rok. Tento postup není neobvyklý, když získáte 14 až 18 kg a pak vstoupíte do velmi dlouhého, nepříjemného období sušení těla, během kterého se zbavíte potravin bohatých na sacharidy.

Naštěstí existuje další, možná ještě optimálnější cesta, po které získáte fyzickou zdatnost, připravenost na soutěž nebo jen na pláž. Používání řady krátkých období stravování ve fázi zvýšeného přírůstku hmoty vám může poskytnout lepší výsledky a pomůže vám snáze snášet pocit hladu a snížit morální napětí během období sušení.

Snížit lhůtu pro přizpůsobení subjektu

Většina svalových svalových diet používaných po období zvýšené výživy.pro hromadné sety předpokládejte příliš dlouhá období v rozmezí od 8 do 24 týdnů. Problém je v tom, že během této doby se vaše tělo dokáže přizpůsobit a naučit se pracovat s denním kalorickým deficitem. V tomto případě se sníží počet spálených kalorií a proces sušení se zpomalí a budete muset snížit kalorický obsah potravin ještě více, což vede k ještě většímu pocitu hladu.

Naproti tomu krátkodobá strava, která obvykle trvá 4 až 6 týdnů, je dostatečně malá, aby vaše tělo nešlo do režimu hladovění úplně. S tímto přístupem k výživě pro sušení je rychlost metabolismu na normální nebo téměř normální úrovni, což umožňuje spalovat více tuku se stejným kalorickým deficitem. Jakmile ztratíte několik kilogramů tuku, můžete se vrátit do sady svalů až do příští krátké doby stravování.

Takový režim vám nemůže prospět, pokud jste v minulosti příliš často užívali cyklickou dietu s příliš krátkou dobou ztráty a přibývání na váze. Vzhledem k tomu, že jste opakovali tato období ve zrychleném režimu, může to způsobit, že vaše tělo přejde do režimu s polovičním hladem. V tomto případě se rychlost metabolismu stává pomalejší než obvykle, což komplikuje spalování kalorií.

Získání minimálního množství tuku při práci na hmotě

Dlouhá období zvýšeného hmotnostního setrvání sledují dlouhá období sušicí stravy: nebylo by to lepšízískat minimální množství tuku při přibírání na váze? Pomocí jemnějšího přístupu k dietě nebudete muset kontrolovat svou stravu po celý měsíc, což sníží účinek stravy na vaše tělo a umožní vám ušetřit více svalů při hubnutí.

Každý, kdo se pokusil přibírat na váze, ví, že nezáleží na tom, jak dobré jsou potraviny, které jíte, nebo jak moc cvičíte, stále se vám dostává stejného množství přebytečného tuku. Aby se tomu vyhnuli, někteří se snaží jíst „chudé potraviny“, tj. Přibírat na váze bez hromadění nežádoucích ložisek. Dobrým příkladem tohoto přístupu je ketogenní dieta. I když, pokud nejste nováček, a ne poprvé snaží přibírat na váze, víte, že hromadění tuku je součástí procesu školení ke zvýšení svalové hmoty.

Pokud používáte tradiční přístup ke školení, měli byste začít přibírat na váze, pokud je tělesný tuk u mužů 8–10% tělesné hmotnosti au žen 17% tělesné hmotnosti. Pokračovat v náboru, dokud tělesný tuk nedosáhne hodnoty 20% u mužů a 27–30% u žen. Pak budete vizuálně vypadat těžší, ale bez větší svalové úlevy.

Zvýšení produktivity fáze váhového přírůstku

Namísto získávání extra tuku, zvýšení účinku, zahájit krátkodobou stravu, když tělesný tuk je 15% tělesné hmotnosti pro muže nebo 25% tělesné hmotnosti pro ženy. Pak můžete minimalizovat celkové hromadění nežádoucích liber. Pokudpočínaje menšími hodnotami, kratší strava nedovolí hromadit tuk příliš mnoho.

Jakmile získáte téměř 4,5 kg, pokračujte v dietě, dokud neztratíte asi 2 kg, pak přidejte dalších 4,5 kg a poté snižte hmotnost o 2 kg. Udělejte to 3 nebo 4 krát během fáze nastavení hmotnosti. V době, kdy jste připraveni na fázi sušení, získáte značné množství pohádek, které se většinou skládají ze svalů, nikoli z tuku.

Pokud zvýšíte váhu o téměř 9 kg, pak může čistá svalová tkáň tvořit významnou část hmoty (téměř 7 kg). Pomocí tradičního přístupu můžete získat téměř 14-18 kg pouze za účelem získání stejných 7 kg čisté svalové hmoty, ale s delší dobou schnutí a velkým zatížením těla a nervového systému.

Vyvarujte se používání dlouhodobé stravy

Nikdo nemá rád diety. To je těžká práce. Vždycky máš hlad. Cítíte se velmi unaveni. Vaše vášeň k jídlu může mít všechny myšlenky. Není divu, že se mnozí vzdávají, aniž by dosáhli svých cílů.

Zahájení diety není tak těžké. Odjíždíte od dlouhého období, kdy neustále a kdykoliv jedíte. Jste sváděni myšlenkou jíst méně, což se jeví jako něco nového a nového a usnadňujícího.

Ale takový smysl pro novost může trvat jen asi 2-3 týdny. Pak začnete znovu promarňovat své staré pokrmy. Nicméně, v tomto bodě jen pár týdnůnapjatá existence. Porovnejte to s tradičním přístupem k sušení těla, když strávíte čtvrtinu až půl roku s nedostatečným množstvím kalorií, pak se krátkodobá strava může zdát atraktivnější.