Je možné zhubnout na běžeckém pásu a jak to udělat správně

Věděli jste, že cvičení na běžeckém pásu jsou stejně účinné jako cvičení venku? Můžete chodit, běhat nebo běžet rychle se stejnou rychlostí a tepovou frekvencí, při získávání všech výhod pravidelného tréninku, ale doma. Tak proč nepoužívat běh na trati pro hubnutí a neztratit pár liber?

Mnoho lidí si myslí, že běžecký pás cvičení jsou docela nudné. Nicméně, většina moderních běžeckých pásů je již vybavena technologií iFit, která vám umožní provozovat ve virtuálním světě, soutěžit s ostatními sportovci a pracovat pod vedením světoznámých trenérů. Čtěte dál a dozvíte se více!

Jak zhubnout na běžeckém pásu: účinnost a možné výsledky

Proč je ztráta hmotnosti na běžeckém pásu stále populárnější? Důvodů je mnoho. Za prvé, běžecký pás se snadno používá. Pokud mluvíme o běžeckém pásu pro domácnost, pak má časovač,vypočítá vzdálenost, která se zobrazí na displeji. Tyto posilovny, které jsou instalovány v tělocvičně, jsou samozřejmě složitější. Většina z nich má dokonce speciální snímače tepové frekvence, které vám umožní zjistit, zda osoba trénuje kardiovaskulární systém nebo pracuje na spalování tuků.

Kromě toho mají některé běžecké pásy tyto možnosti:

 • Osobní trenér,
 • Spalování tuků,
 • Silový výcvik.

5,5 km /h spálí 121 kalorií po dobu 30 minut

Očekávané výsledky vždy závisí na rychlosti chůze. Při průměrné rychlosti 1 míle se spálí 100 kalorií. Podle nedávných studií, čím více člověk váží, tím více ztrácí váhu: čím rychleji se pohybuje, tím více kalorií je spáleno.

V každém případě je velmi důležité udržet tempo, při kterém je člověk mírně nadechnut, ale zároveň může mluvit s někým jiným. Po nastavení tempa je třeba jej udržet, což je velmi užitečné pro jakýkoliv typ tréninku.

Opravdu vám běžecké pásy pomáhají zhubnout? Ano, je to pravda, ale pouze v případě, že jste silní, vytrvalí a schopni dělat vědomá rozhodnutí o stisknutí tlačítka, abyste zpomalili nebo zrychlili.

Jak cvičit na běžeckém pásu, jak zhubnout?

Musíte se dozvědět o různých způsobech vzdělávání, ale nejlepší možností je alternativní typy školení. Každý běžecký pás poskytuje několik typů možností.cvičení, jak zhubnout a dostat fit, a obrovskou chybou je věřit, že použití pouze jednoho typu vám může pomoci. Používání různých typů pomáhá udržet si motivaci k pravidelnému cvičení. Co tento proces zahrnuje? Jednoho dne si můžete vybrat režim chůze, další den - jogging. Někteří lidé dávají přednost 3-4 krát týdně trénovat v režimu "chůze" a zbytek týdne - "jogging".

Důležité!Bylo prokázáno, že krátká, ale velmi intenzivní cvičení přispívají k rozštěpení tuků a zpomalují tvorbu nových tuků.

Čím větší je rozmanitost typů cvičení, tím více jste motivováni, protože vaše tělo nemá čas se přizpůsobit novým nákladům. Pokud se nudíte, ale nechcete přestat trénovat, můžete použít následující:

 1. Televize. Moderní rotopedy poskytují možnost sledovat vaše oblíbené pořady. Když jste doma, je to ještě snazší. V případě, že jste v posilovně, připojte sluchátka k běžeckému pásu a vyberte televizní kanál.
 2. Hudba.​​Vyberte si energetickou hudbu nebo melodii, která se vám nejvíce líbí. Mnozí si pro sebe připravují výběr hudebních skladeb pro provádění cvičení na běžeckém pásu.

Účinná cvičení spalování tuků

Běžecký pás je nejlepší způsob, jak zhubnout, pokud víte, která cvičeníjsou pro vás nejlepší. Máme seznam cvičení, která vám pomohou zhubnout.

Intervalový tréninkový program běžeckého pásu na hubnutí

Vzdálenost Vzdálenost (v mil) Režim rychlosti
Zahřívání · 00,0 - 1,00 6,5 - 7,0
1 1,00 - 1,25 8,0
Zbytek 1,25 - 1,30 3,5
2 1,30 - 1,55 8,0
Zbytek 1,55 - 1,60 3,5
3 1,60 - 1,85 8,0
Zbytek 1,85 - 1,90 3,5
4 1,90 0 2,15 8,0
Zbytek 2,15 - 2,20 3,5
5 2,20 - 2,45 8,0
Zbytek 2,45 - 2,50 3.5
6 2,50 - 2,75 8,0
Zbytek 2,75 - 2,80 3,5

Intervalový výcvik je v současné době považován za velmi účinný způsob, jak zhubnout. Co znamená tento typ školení? Jedná se o kombinaci různých typů cvičení, které se provádějí při střídání s malými dýchacími prostory. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba provést několik krátkých cviků a pak několik dalších krátkých cvičení, ale jiného typu.

Intervaly musíte rozdělit na segmenty. Začněte s jednoduššími typy, provádějte cvičení po dobu 10-40 sekund. Pak přejděte na složitější typy, které by měly trvat od 10 do 30 sekund. Takže celý trénink musí být tak složitý, že na konci nebudete schopni hrátjakékoli cvičení.

Důležité informace!Takové intenzivní cvičení by mělo být prováděno 3-4krát týdně. Ujistěte se, že náročné tréninky jsou opravdu náročné a nebudou pro vás snadné.

Nejdůležitější věc, kterou je třeba vědět o intervalovém výcviku, je, že je lepší začít vzdělávací proces s nejjednodušším cvičením. Ve většině případů je to chůze. Vaším úkolem je zvolit tempo a běh, udržet toto tempo po dobu 30 sekund, pak zpomalit a chodit po dobu 40 sekund. Běh a pak chodit znovu. Opakujte to samé znovu a znovu v pravidelných intervalech. V důsledku toho se rychlost metabolismu zvýší a kalorií se spálí dvakrát rychleji.

Cvičení "Hubnutí"

To je další dobrý typ běžeckého pásu pro hubnutí. To je ideální pro ty, kteří nemají rádi běžet na místě. Začněte s 3minutovým zahříváním stálým tempem. Doporučujeme začít na 5 mil za hodinu. Pak odbočit doleva a pokračovat v běhu po dobu půl minuty, pak otočit trup doprava a v této poloze běh další půl minuty.

Když děláte toto cvičení, nepřekračujte si nohy. Uspořádejte je. Poté, co jste provedli cvičení, otočte znovu směrem dopředu a pokračujte v běhu po dobu 3 minut, pak zase otočte na stranu. Po 30 minutovém tréninku musíte na konci tří minut vychladnout.

Opakující se cvičenístejného typu, úroveň produktivity klesá

 • Trénink běhu

Pokud nejste nováček, můžete vyzkoušet další možnost. Tento typ tréninku je druh kombinace běhu a chůze. To je jakási alternativa mezi joggingem, chůzí a pomalým během.

Hlavní výhodou této možnosti je, že spaluje až 300 kalorií.

 • 500 tréninků spalování kalorií

Za účelem spalování asi 500 kalorií denně nebudete potřebovat více než 40 minut. Jedná se o tzv. Intervalový trénink s vysokou intenzitou, který by měl být prováděn asi 4-5 krát týdně. Co v důsledku toho získáte? Asi ½ libry mínus po dobu 7 dnů.

 • Trénink na svalech celého těla
  To je snad nejlepší způsob, jak spalovat tuk na běžeckém pásu, který vyvinul trenér New Yorku Melissa Paris. Tento typ školení poskytuje řadu výhod pro vaše břicho, ruce a nohy. Existují různé možnosti pro běh cvičení, které pomáhají spalovat hodně kalorií za 35 minut denně a 3-5 liber po dobu 10-14 dnů.

Běžecká dráha pro hubnutí: tipy pro začátečníky

Proč je běžecký pás nejlepší volbou pro začátečníky? Pro spoje je tato metoda přijatelnější než běh na betonových chodnících a asfaltových vozovkách. Proto je lepší koupit si běžecký pás doma. Pravidelné cvičení snižuje stres na klouby, čímž snižuje potenciální rizika.zranění. To je užitečné zejména pro ty, kteří již zranili klouby a snaží se vrátit se k pravidelnému cvičení.

Nejlepším způsobem pro začátečníky je 30minutový trénink.

Pokud jste noví, začněte na:

 • Cvičení pro začátečníky

Toto cvičení zpočátku trvá přibližně 10 minut. Zvyšte rychlost s každým tréninkem o 3,0 jednotek. Pokud se v tomto režimu cítíte naprosto pohodlně a nechcete v tomto duchu pokračovat, doporučujeme, abyste dobu tréninku prodloužili na 15 minut rychlostí 5,0 jednotek. Během tréninku můžete zvýšit rychlost až na 3,5 jednotek a pak postupně snižovat. Přidáte dalších 5 minut, až dosáhnete 20 minutového tréninku.

 • Zvýšení zátěže.

Pokud provádíte cvičení na běžeckém pásu po dobu 1 měsíce, můžete již změnit typ tréninku. Chůze je nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout. Chůze je ideální pro stabilizaci tepové frekvence a pro trénink svalů nohou. Začněte s 20 minutovým tréninkem a zvyšte úhel sklonu - poloha dráhy. Zvyšte úhel sklonu, abyste zvýšili zatížení, nebo zmenšete úhel sklonu, abyste snížili zatížení.

Hlavní požadavky v tomto případě jsou :

 1. Obvyklá doba trvání je 20 minut;
 2. Úhel náklonu - do 2,0-3,0;
 3. Zvýšení rychlosti z 1,5 na 3,5 jednotky po dobu 5-7 minut.

Výhody běžeckého pásu

Mezi nejoblíbenější způsoby.chůze - "Žebřík" a "Cesta k vytrvalosti". První možnost, žebřík, pomáhá zbavit se nadváhy, posílit telata a hamstringy. A to znamená, že je ideální pro trénink všech velkých svalů nohou.

Cesta k vytrvalosti je velmi jednoduchým typem cvičení, ale je velmi účinná, protože přispívá k rozvoji vytrvalosti přidáním něčeho zajímavého a čerstvého do vzdělávacího procesu. To je skvělá příležitost pro vás posílit všechny svaly nohou a zvýšit rychlost metabolismu spalování tuků.

Důležité!Tento typ školení je velmi efektivní vzhledem k tomu, že rozděluje poměrně dlouhé tréninky do několika segmentů.

Mezi hlavní výhody běžeckého pásu patří:

 1. U kloubů jsou taková cvičení jednodušší než například při jízdě po chodnících a silnicích.
 2. Umožňují vám zapomenout na povětrnostní podmínky. Takže bez ohledu na povětrnostní podmínky můžete provádět jakékoli cvičení v příjemném domácím prostředí.
 3. Není třeba se obávat nedostatku prostoru pro provádění cvičení. Cítíte se volný a bezpečný, chráněn před zraněním.
 4. Cvičením můžete sledovat své oblíbené pořady nebo poslouchat svou oblíbenou hudbu. To znamená, že kombinovat podnikání s radostí.
Bylo by špatné říkat, že běžecké pásy mají pouze pozitivní stránky. Stále však existuje více výhod než nevýhod.

Nyní chápete, jak efektivníběžecká dráha. Můžete uspět v hubnutí, jen nezapomeňte na přítomnost různých typů cvičení, tipy pro začátečníky, intervalový trénink a základní typy cvičení. Vyberte si moderní běžecký pás pro váš domov nebo posilovnu a začněte klesat kilogramy! Kdo vám řekl, že se nemůžete zbavit těch kil, když jste doma, sledujete své oblíbené pořady a posloucháte svou oblíbenou hudbu?

Zdroj:

http://getloss.com/fitness/exercises/treadmill-workouts.html