Název simulátorů v tělocvičně s obrázky

Při nákupu nového vybavení pro vaši posilovnu není možná znalost všech zařízení. Pokud ale chcete znát jména sportovního vybavení, abyste lépe porozuměli tomu, jak každý simulátor pracuje s vaším tělem, pokračujte v čtení tohoto článku. Hlavní vlastností simulátorů je, že většina z nich je speciálně navržena pro práci s určitými svalovými skupinami vašeho těla. Jinými slovy, jsou určeny k izolaci cvičení.

Co jsou izolovaná cvičení?

Pokud chcete pumpovat určité svaly, pak neexistuje lepší způsob, než dělat izolovaná cvičení. Jak název napovídá, tato cvičení zahrnují pohyby zaměřené na specifickou kloubní nebo svalovou skupinu.

Pokud však chcete z každého simulátoru vytěžit maximum, abyste mohli izolovat cvičení, musíte vědět a pochopit, jak každý z nich pracuje a co od každého z nich můžete očekávat. Nezapomeňte také, že vzhledem k tomu, že izolační cvičení jsou určena pro specifické klouby a svalové skupiny, je vždy dobré provést je v kombinaci s jinými cvičeními, aby bylo možné cvičit vyváženým způsobem.

Izolační cvičení jsou také užitečná pro ty, kteří jsou v procesu zotavení nebo pro ty, kteří chtějí opravit svalovou nerovnováhu.

Nejoblíbenější simulátory

Toto je stručný přehled nejoblíbenějších a nejběžnějších simulátorů a můžete si koupit elektrické simulátory v Etosportu s domácí dodávkou.

1. Simulátor pro lisování prsních svalů

Tento simulátor je pravděpodobně nejznámější vybavení tělocvičny. Je určen pro trénink hrudníku, ale také ovlivňuje ramena a triceps. Všechny simulátory v této kategorii mají nastavitelná sedadla, závaží a všechny jsou sedavé, na šikmém povrchu, buď hlavou nahoru nebo hlavou dolů.

2. Simulátor prsních svalů motýlů

Tento simulátor je určen pouze pro jednu svalovou skupinu - hrudník. K dispozici ve dvou vzorcích: sedět nebo ležet (na zadní straně), tyto simulátory jsou vybaveny polštáři pro zvýšení pohodlí a umožňují nastavit vzdálenost mezi nimi. Ačkoli cvičení prováděná s tímto simulátorem jsou takézahrnují práci tricepsu a ramena, působí pouze jako stabilizátory, takže při práci se simulátorem nejsou čerpány ani zpevňovány.

3. Simulátor pro lis na ramenou

Jak název napovídá, tento simulátor pracuje s rameny, ale také tónuje a posiluje triceps. Rukojeti se zvednou nad hlavu s hladkým a řízeným pohybem a klesají na úroveň uší, zatímco lokty musí být vždy v ohnuté poloze.

4. Horní zadní blok

Tento simulátor je určen pro komplexní cvičení, která pracují se svaly ramen, bicepsu, krku, horní a střední části zad. Dolní část zad by měla být podporována v průběhu cvičení, aby se zabránilo zraněním, a svaly by měly být sníženy na maximální prospěch.

5. Blokový trenažér

Tento simulátor je také určen pro komplexní cvičení. Pracuje hlavně s horními a středními páteřními svaly, ale také používá latissimus dorsi, biceps a dolní část zad, tonizuje a posiluje.

6. Scottova lavička pro bicepsy

Určeno pro izolační cvičení, jejichž hlavním úkolem je pumpovat bicepsy. Jedním z nejjednodušších simulátorů je nezbytné nastavení omezeno na upevnění výšky sedadla.

7. Úchyt pro triceps trakci

Izolační nástroj pro tricepsy. Je také velmi snadné použití. Prosprávné cvičení, tisk musí být pevně podepřen, hrudník je nahoře a hřbet je rovný.

8. Simulátor pro nožní lis

Pro komplexní cvičení, která pracují na čtyřhlavých svalech, lýtkách a hamstringech současně. Simulátor je vybaven zadním, nastavitelným sedadlem a stolním lisem. Pro správné provedení cvičení musí být nohy ohnuté a pomalu se protahovat a kolena musí být oddělena.

9 . Cvičební stroj pro prodloužení nohy

\ t

Na rozdíl od lisu na nohu je prodloužení nohou zaměřeno pouze na vytvoření čtyřhlavého svazku. Kromě toho, že během cvičení jsou svaly sníženy, měli byste také věnovat pozornost dýchání, výdechu při narovnávání nohou a vdechování při návratu do výchozí pozice.

10. Simulátor pro informační a plemenné nohy

Vybaven hřbetem a sedákem s nastavitelnými polštáři. Cvičení prováděná na tomto simulátoru poskytují, jak název napovídá, míchání a šíření nohou, zaměřené na čerpání vnitřních a vnějších stehen.

11. Výcvik břišních svalů

Izolační simulátor určený pouze pro břišní svaly. Aktivně se používá pro praktický nácvik tisku lidmi se zlomenými břišními svaly. Pro dosažení znatelných výsledků a prevenci poranění by lokty měly být umístěny naproti polštářům, zatímco hlava a krk by měly být udržovány v neutrální poloze.

12. Simulátor pro zpětné čerpání

Ideální pro izolaci cvičení. Je zaměřen na svaly dolní části zad, ale nepracuje s břišními svaly, a to navzdory skutečnosti, že jsou také zapojeni. Podpěrná plocha by měla být nastavena na 90 stupňů vzhledem ke kolenům a boky by měly být umístěny naproti sedlu.

13. Dolní jednotka

Nejlepší na tomto stroji je, že když je zaměřen na čerpání bicepsu a tricepsu, můžete snadno nastavit váhu a provádět celou řadu různých cvičení. S váhovými deskami, nastavitelnými kabely a dalším příslušenstvím můžete přepínat pozornost na některý z vašich základních svalů. Zejména tento simulátor se doporučuje pro ženy, protože může být velmi snadno použitelný, zejména pro začátečníky.

14. Smithův simulátor

Jeden z nejlepších simulátorů, protože umožňuje provádět nejúčinnější cvičení pro horní a dolní část těla. To je vynikající trenér pro dřepy, ale často uvidíte, že lidé dělají na hrudi svaly. Mnozí to považují za spolehlivou a rozšířenou verzi lisu na šikmém povrchu. To je skvělá náhrada za lavičku, pokud nemáte pojistitele, protože můžete snadno dát činka na místě, když máte pocit, že je to nutné. Při práci se simulátorem však musíte být opatrní a ujistěte se, že jste ve správné pozici. Pokud jej použijete nesprávně, můžete načíst flexory.svalů a šlach.

Samozřejmě existuje mnoho dalších simulátorů, které nabízí sportovní obchod Etosport, ale ty lze nalézt v každé profesionální tělocvičně. To však neznamená, že byste měli jít do posilovny, abyste měli prospěch z izolačních cvičení. Mnoho multifunkčních domácích posilovacích přístrojů má zabudované funkce pro provádění izolačních cvičení. Můžete se podívat na naše recenze domácích posiloven, abyste zjistili, co nabízí nejlepší domácí fitness vybavení.