Nejúčinnější cvičení pro hubnutí - 16 nejlepších

Nemůžete se nikam dostat od skutečnosti - abyste mohli bezpečně a trvale zhubnout, musíte jíst správně a cvičit.

Cvičení spaluje kalorie, buduje sval, co je potřeba k urychlení metabolismu - tak, že spalujete více kalorií a ztrácíte ještě větší váhu.

Najděte si tréninkové oblečení, vyberte si jeden z devíti nejlepších hubnutí cvičení a dostat se na cestu k zdravější a tenčí jeden dnes.

Účinná cvičení na hubnutí

V tomto článku najdete nejúčinnější cvičení pro hubnutí, když skutečně pracují a pomáhají spalovat přebytečný tuk. Ale pokud očekáváte, že zde uvidíte komplex jednoduchých pohybů, které lze snadno provádět doma, pak se mýlíte.

Okamžitě sledujte video se sadou cvičení.pro hubnutí doma.

Efektivní způsoby snižování množství podkožního tuku jsou vždy výkonné a čím vyšší je intenzita výcviku, tím větší jsou výsledky, kterých lze dosáhnout. Ano, některé z navrhovaných lze provést doma, zejména pokud máte hodně nadměrné hmotnosti a je obtížné okamžitě přistoupit k zesílenému stínění. Mluvíme o cvičení, to znamená, že budete muset cvičit a doporučuji vám praktikovat to, co vám pomůže zhubnout. Správná výživa pomůže zastavit hromadění tuku a fyzická námaha pomůže rychleji spalovat tuk.

Pokud nevíte, co udělat pro snídani pro efektivnější hubnutí, nezapomeňte toto video sledovat:

1. Chůze

Chůze je skvělým cvičením pro hubnutí: nepotřebuje žádné vybavení, kromě slušného páru pohodlných bot a nemusíte mít členství v posilovně.

Jedná se o cvičení s mírným cvičením, což znamená, že si nebudete moci zlomit koleno nebo dostat nějaký druh zranění, které by vás mohlo nechat na lavičce týden nebo dokonce měsíce.

Pro ty, kteří mají zdravotní problémy, včetně obezity a srdečních chorob, je chůze účinným, ne příliš stresujícím cvičením, které povede ke zlepšení celkového zdravotního stavu i duševního zdraví.

V závislosti na tom, kolik vážíte, bude chůze ve vzdálenosti 10 kilometrů za 1 hodinu spálit od 5 do 8 kalorií každou minutu, nebo od 225 km.až 360 kalorií za 45 minut chůze.

Při tomto tempu, když chodíme 45 minut denně téměř každý den, můžete ztratit libru týdně, aniž byste změnili své návyky.

Tak si vezměte své vycházkové boty, zapněte si iPod a jděte na osvěžující procházku po okolí.

Pokud žijete v blízkosti své práce a obchodu, udělejte procházku hlavním způsobem dopravy a všimnete si, jak jsou vaše kalorií spáleny. Když je počasí špatné, projděte se po místní cestě nebo uličce, nebo běžte na běžeckém pásu.

2. Vzdělávání s váhami pro hubnutí

Závaží - válcové železné kuličky s jednou rukojetí. Na rozdíl od tradičních činek, váha váhy je nerovnoměrně rozdělena, což znamená, že vaše tělo bude muset pracovat, aby vás vyrovnalo s hmotností váhy.

Posilování nejenže spaluje až 400 kalorií za 20 minut, ale také posiluje srdce, zklidňuje, zlepšuje držení těla, působí na všechny důležité svalové skupiny a také je stabilizuje.

Vzhledem k tomu, že cvičení s váhami zahrnují práci všech svalů těla, takové cvičení urychlí metabolismus, takže tělo spaluje tuk rychleji, „pumpuje“ srdce, takže získáte aerobní trénink. Ve skutečnosti se 20minutový trénink s váhami rovná desetikilometrovému běhu na spálených kaloriích a účinku na kardiovaskulární systém.

Pro úspěšný trénink s váhami však potřebujete správné dovednosti, abyste se vyhnuli zraněním a získali co nejvíce z tréninku. Pokud právě začínátecvičit s váhami, mít lekci, ve které obdržíte tipy na techniku ​​cvičení a bezpečnostní předpisy, které by měly být dodržovány při tréninku s těžkými váhami.

3. Plavání

Aktivní plavání může spalovat 400 až 700 kalorií za hodinu. Při hubnutí jsou všechny druhy plavání účinné, začínají se plazit na hrudi, „prsa“ a dokonce i plavat jako pes.

Plavání je velmi účinný a tonizující způsob hubnutí. Jedná se o cvičení s malým nárazem na nohy, dávají sílu, tón a trénují celé tělo.

Plavání je zvláště užitečné pro ženy ve třetím trimestru těhotenství a pro osoby trpící artritidou, obezitou a chorobami pohybového aparátu.

Je také skvělou volbou pro ty, kteří trpí bronchiálním astmatem, protože vlhký vzduch pomáhá odstraňovat dýchací cesty.

Mnoho sportovců užívá lekce plavání jako součást během zotavování se ze zranění. Když je tělo ponořeno ve vodě, váha je 10% skutečné tělesné hmotnosti. Voda je navíc 12krát hustší než vzduch, což je ideální pro posílení a udržení svalového tonusu.

Během plavání se jedná o všechny hlavní svalové skupiny, od svalů břicha a zad až po svaly paží, nohou, stehna a hýžďového svalstva. Plavání účinně doplňuje další cvičení, jako je běh, chůze, nebo to může být vaše osobní fitness.

Nemůžete plavat? Není to problém. Pokud můžete plavat z jednoho konce bazénu do druhého, pak víte, jak dobřeplavat na hubnutí.

4. Cyklistika

Dalším účinným způsobem, jak zhubnout bez zranění, je jízda na kole. Může spalovat od 372 do 1100 kalorií za hodinu, v závislosti na vaší hmotnosti, rychlosti a terénu.

Na rozdíl od běhu, jízda na kole nezatěžuje klouby tolik, a dokonce i začátečník může bezpečně jezdit několik kilometrů, aniž by se příliš unavil.

Cyklistika je lepší, protože různé části terénu poskytují příležitost dobře trénovat, posilovat svaly dolní části těla a kardiovaskulárního systému.

Pokud žijete poblíž práce, cyklistika může stimulovat produkci endorfinů a urychlit váš metabolismus, navíc šetří benzín. Pokud je jízda na kole ve vaší oblasti obtížná nebo nebezpečná, měli byste přemýšlet o rotopedech.

Nabízená ve většině tělocvičnách, rotopedy jsou nejméně traumatické a jsou stále nejefektivnější pro spalování kalorií a urychlení metabolismu.

Dokonce i běžci nebo cyklisté, kteří praktikují sezónně, mohou soutěžit na rotopedech. Během hodinové hodiny můžete větřit více než 30 kilometrů a soutěžící účastníci mohou dosáhnout rychlosti, kterou nelze dosáhnout na reálném kole.

5. Orbitrek (eliptický trenažér)

Orbitrek doma nebo v posilovně není nebezpečný způsob, jak trénovat všechny svalové skupiny.

Méně nakládání kloubů než běžecký pás, orbiter se také pohybujepera, která vám umožní pracovat dobře na svalech horní části těla, kromě práce na svalech dolní části těla.

Eliptické trenažéry umožňují zvolit úroveň intenzity tréninku, spouštět a zvedat rampu nebo pohybovat dozadu. Pracuje tak prostřednictvím různých skupin svalů nohou, předních a zadních nosníků.

Průměrná osoba používající orbitrek může vypálit více než 600 kalorií za hodinu. Pohyby na něm simulují pohyb během běhu, s výjimkou zranění, udržování kolen a jiných kloubů před „opotřebením“. Pro ty, kteří trpí artritidou, onemocněním pohybového aparátu a obezitou, je orbitrek skvělým způsobem, jak cvičit bez rizika zranění.

Když pracujete na oběžné dráze, držte pohyblivé rukojeti, a ne pevné, aby se zvýšil počet kalorií, které spálíte, a udržujte svaly paže v dobrém stavu.

Nespoléhejte se na počítadla kalorií na simulátoru, pokud chcete znát přesný počet spálených kalorií. Místo toho, když se cvičení jeví jako snadné, zkuste to zintenzivnit - zkuste udržet tepovou frekvenci na 85 procentech a zároveň zvýšit zátěž.

6. Běh

Pokud jste jedním z lidí, kteří milovali nohu, znamená to, že máte štěstí.

Běh spálí asi 600 kalorií za hodinu, pomáhá posilovat kosti a pojivové tkáně, dělá vaše srdce bít normálním tempem, což zabraňuje onemocněním srdečního systému, mrtvice a některých typů rakoviny.

Jediné, co je pro běh nezbytné, je dobréboty na ochranu kloubů a iPod s vaší oblíbenou hudbou, pokud to pomáhá udržet rytmus a zlepšuje motivaci.

Intervalový trénink může zvýšit počet spálených kalorií za den v provozu. Také označovaný jako „rychlostní práce“, intervalový trénink zahrnuje krátké trhnutí, obvykle 30 sekund a 2 minuty běhání při maximální rychlosti.

Intervaly spalují v krátkém časovém období spoustu kalorií, zlepšují váš metabolismus, aby pomohly spalovat více kalorií během dne a zvyšovat svalovou hmotu.

V dnešní době odborníci doporučují, aby se před jízdou neroztáhli. Místo toho, zahřát se pochodující na místě, zvýšit kolena vysoko, nebo chodit 5 minut před jogging.

Jelikož je běh traumatický, může poškodit vaše klouby, je lepší mít vždy profesionální vybavení se správnou běžeckou botou vhodnou pro vaše chůze.

7. Tenis

Dobrá tenisová hra může spálit až 600 kalorií za hodinu.

Máte-li rádi párové hry, tenis je ideální k tomu, abyste zůstali ve formě. Je také vhodný pro ty, kteří neradi trénují, a kteří chtějí soutěžit.

Nemusíte být dobrý tenista, abyste zhubli. Nakonec, běh po míčích je také formou tréninku.

Charakterem této hry je, že svaly celého těla pracují, tenis pomůže zlepšit pružnost, emocionální rovnováhu, držení těla a také sníží stres.

Během hry, zejména pokaždékdyž zasáhnete míč, zapojíte se do svalů paží, břicha a nohou, posílíte své zdraví a spálíte kalorie. Ale to není vše, co je součástí procesu hry. Trénujete svůj mozek pokaždé, když hrajete tenis, protože musíte rychle přemýšlet o dalších akcích a naplánovat hru.

Hry jako tenis zlepšují funkce mozku a schopnost zapamatovat si nové věci. Také zvyšujete maximální kostní hmotu; zajímavě, Národní institut zdraví zahrnoval tenis do seznamu her, které posilují lidské kosti.

8. Intervalový výcvik vysoké intenzity

Je to jeden z nejúčinnějších a nejlevnějších způsobů, jak snížit nadměrnou tělesnou hmotnost.

Stačí dosáhnout 20 minut třikrát týdně, abyste dosáhli skvělých výsledků, spálili spoustu kalorií a zvýšili metabolismus, probudili ztrátu tuku.

Takové školení zahrnuje mnoho cvičení, která se skládají z krátkých, ale intenzivních cvičení, za nimiž následují méně intenzivní cvičení nebo odpočinek.

Začátečníci v prvních měsících by se neměli zabývat intervalovým tréninkem.

Standardní intervalový trénink, například cyklistika, plavání, jogging, vzpírání, dokonce i chůze, trvá 20 minut, ale spaluje více kalorií než dvacetiminutový trénink normální intenzity.

Začněte zahřátím až na pět minut. V šesté minutě zrychlete co nejvíc. Po celou sedmou minutu obnovte dech. OpakujteRychlý /pomalý cyklus (bez zahřátí) 5krát, poté proveďte lehké cvičení po dobu tří minut.

Intervalový trénink s vysokou intenzitou nebo „HIIT“ má řadu významných výhod. Nejenže dosáhnete požadované úrovně kondice mnohem rychleji, ale také zvýšíte aerobní vytrvalost. Po 2 týdnech takového tréninku bude váš aerobní výkon lepší, než kdybyste měli 8 týdnů vytrvalostních cvičení, jako je běh.

9. CrossFit

CrossFit, stejně jako cvičení s vysokou intenzitou, je vhodná pro ty, kteří pravidelně cvičili několik měsíců.

Zpočátku byl tento program vytvořen pro výcvik prvních pracovníků a speciálních sil, crossfit je soubor školení, včetně vzpírání, vytrvalostních cvičení, plyometrics, silového tréninku, rychlostního výcviku a dalších cvičení s váhami.

CrossFit nebere přesně vaši touhu angažovat se. Na rozdíl od jiných programů, které se zaměřují na jeden typ cvičení po určitou dobu, zahrnuje crossfit spoustu cvičení, je to intenzivní cvičení spalování tuků.

Trénink Crossfit se zaměřuje na všechny hlavní parametry sportovce, jako je vytrvalost, flexibilita, rychlost, síla a aerobní vytrvalost.

Když se angažujete v crossfitu, není jeden den podobný druhému. Například program školení na crossfitu - pět opakování na 20 pull-upech, 30 push-upů, 40zkroucení, 50 dřepů, prováděných přesně v tomto pořadí, s tříminutovou přestávkou mezi opakováními.

Samozřejmě, crossfit není pro slabost srdce, tento program je velmi účinný při spalování kalorií a tuků a také zlepšuje fyzickou vytrvalost a zvyšuje metabolismus.

Abyste mohli maximálně využít svého crossfitu, musíte dokončit jiný program, nejméně tři dny v týdnu, ale ideálně 5 dní v týdnu.

Skvělá zpráva - programy samotné jsou krátké, trvají 15 až 20 minut, jsou-li provedeny správně.

10. Běžky

Pokud máte rádi přírodu, máte rádi chlad a sníh, lyžování by mělo být vaší oblíbenou činností.

Běh na lyžích je tvrdý typ tréninku, který rozvíjí všechny hlavní svalové skupiny vašeho těla během lyžování, s bench pressem a tahem za svaly. To je skvělý způsob, jak trénovat koordinaci a rovnováhu.

Ski cross zahrnuje silový trénink, trénink srdce, popáleniny od 500 do 600 kalorií za hodinu, v závislosti na vaší váze a intenzitě tréninku.

Při lyžování tvrdě pracují svaly. Nicméně, protože všichni pracují společně, máte chvíle odpočinku na ledu, nízké zatížení svalů vám umožní být aktivní po dlouhou dobu. Navíc se během lyžování zvýší tep, ale ne tolik, že jste museli přestat odpočívat.

Ujistěte se, že jste si vybrali správné vybavení pro vaši bezpečnost a pohodlíběhem tréninku. Nemusíte utrácet velké množství peněz, ale musíte mít termální oblečení, kterým bude vaše tělo dýchat. Ujistěte se, že vaše boty jsou pohodlné a teplé.

Při lyžování je velmi důležité být ve správném stavu. Začátečníci by měli začínat pomalu, v dlouhých, pomalých kroutících se, dopředu, dokud se rytmus a forma nestanou přirozenými.

Jakmile se rytmus ustálí, nechte lyže, aby vás vyvedly na cestu přes zimní říši divů, která se rozkládá kolem vás. Nechte svůj mozek relaxovat, zatímco tělo dělá veškerou práci. Do konce cesty tak budete odpočívat a osvěžovat.

11. Lano

Skokové lano je oblíbenou činností na hřištích po celé zemi, ale pokud jde o hubnutí, je těžké to nazvat dětskou hračkou.

Pouze 10 minut skoků na švihadle spaluje tolik kalorií, kolik je míle za 8 minut.

Skákající hodina spaluje více než 800 kalorií a ovlivňuje svaly paží, nohou a těla a také posiluje klouby.

Je to také vynikající cvičení pro zlepšení koordinace, agility a vytrvalosti. Skákání přes švihadlo je velmi efektivní cvičení, takže není třeba na něj neustále přeskávat hodinu, aby se dosáhlo výsledku.

Abyste se však vyhnuli zranění, musíte techniku ​​zvládnout. Udržujte kolena mírně ohnutá, držte lano ve výšce kyčle a udržujte dlaně před tělem. Zatlačte pryč s polštářky na nohou, zatímcoUdržujte kolena uvolněná a vaše tělo kolmo k zemi. Při skákání se jemně dotýkejte země, jinak hrozí nebezpečí zranění.

Výborný třináctiminutový trénink na laně zahrnuje jednu minutu cvičení a jednu minutu odpočinku. Začněte s pravidelnými skoky, tlačte oběma nohama a také přistání na obou nohách.

Potom střílejte nohy. Změňte je po 10 otáčkách lana, skákání z jednoho na druhého.

Konečně poslední etapa: střídajte nohy, ale s každým skokem ohněte kolena o 90 stupňů. Dokončete svůj trénink se zvýšením doby cyklu, v této době, skákání do svého oblíbeného způsobu, nejméně 5 minut.

12. Krokový aerobik

Vyvinut a stal se populárním ve vzdálených osmdesátých letech guruem Gene Millerem, krokový aerobik je soubor cvičení s nízkou zátěží na nohou, které také dobře spalují kalorie a dávají srdeční trénink.

45-minutový krokový aerobik spálí asi 550 kalorií, cílové svaly jsou nohy, boky a hýždě, stejně jako rozvoj svalů těla a zlepšení koordinace.

Krok aerobik také zahrnuje kardio cvičení díky platformě krok. Jedna noha je vždy buď na plošině nebo na podlaze, což dělá krok aerobik poměrně bezpečný.

Během hodiny krokového aerobiku spálíte tolik kalorií a trénujete své srdce, jako by běžel 9 kilometrů. Můžete buď jít do posilovny pro step aerobiku, nebo začít cvičit doma pomocí DVD. Pokudvybrat si třídy doma, je velmi důležité, aby si krok správné výšky, aby se zabránilo zranění.

Vysoký stupeň zvyšuje zatížení kolen, což může vést k bolestem a zraněním. Vyberte si plošinovou plošinu takové výšky, pro kterou bude koleno muset ohnout o 90 stupňů, aby se nohy postavily na krok. Při provádění cvičení by celá noha měla být na stepi; pata by se neměla oddělit od plošiny, jinak se může objevit Achillotendinitida.

Skákání vás dovede k riziku zranění, zlomeniny nohy nebo zlomeniny.

13. Cyklický výcvik na běžeckém pásu

Běžecký pás je skvělý způsob, jak spalovat tuk.

Bohužel, chůze nebo běh na běžeckém pásu je poněkud nudné cvičení, a to může být obtížné motivovat trénovat na nezbytnou dobu. To je místo, kde trénink běžeckého pásu je skutečným pomocníkem.

Pro tento typ cvičení je potřebný běžecký pás, aby se zvýšila srdeční frekvence po provedení silových cvičení, která posilují svaly. Trénink urychluje metabolismus, který vám umožní spalovat více tuku denně.

Také, aby se nudit, běžecký pás cvičení jsou krátké, ale intenzivní, což znamená, že můžete pracovat na kratší dobu ve stejnou dobu, zcela naložení těla, včetně kardio cvičení.

Každý ze tří přístupů byl proveden třikrát za sebou, než přejde k dalšímu přístupu. Než začnete, upravte svůj běh10% sklopná dráha pro delší trénink.

1 přístup . Nastavte rychlost běžeckého pásu na 16 kilometrů za hodinu. Běh po dobu 30 sekund na trati, pak vystoupit a udělat 10 kliky a 10 výpady. Opakujte ještě dvakrát.

2 přístup.Nastavte rychlost běžícího pásu na 17 kilometrů za hodinu. Běh po dobu 30 sekund, pak se 10 ohýbání s činkami v každé ruce, a pak 10 kroutí pro břišní svaly. Opakujte ještě dvakrát.

3 přístup . Nastavte rychlost vašeho běžeckého pásu 18 kilometrů za hodinu. Spusťte 30 sekund, stiskněte 10 krát a proveďte 10 otočení lisu.

Pokud jste začátečník, začněte s jedním opakováním každé sady a pak se zvýšte na 3 sady.

14. Kliky z podlahy

Kliky jsou velmi účinné pro břišní svaly, břišní svaly, svaly hrudníku, ramena, tricepsy, dolní část zad a hýždě.50 klapek vás zbaví 100 kalorií, ale skutečný úbytek na váze nastane, protože se čerpáte svaly.

Větší množství svalů zvyšuje množství spáleného tuku, a to i v případě, že necvičíte.

Jedna z výhod push-upů z podlahy - nepotřebujete další vybavení, můžete to udělat kdekoli. Dobrá technika je hlavním kritériem pro předcházení zraněním při provádění cvičení a získání co největšího užitku.

Kliky musí být prováděny pomalu a rozumně, aby bylo možné ovládat všechny pohyby a skutečněaby svaly fungovaly. Pokud jsou kliky příliš rychlé, vaše svaly nebudou mít prospěch, zatímco vy se vystavujete riziku zranění.

Leží lícem dolů, rozpřáhl ruce o něco širší než ramena a drží je několik centimetrů za linii ramen. Opřete se o podlahu rukama a prsty. Vaše tělo by mělo být rovné, od hlavy až k patě. Držte záda rovně, neohýbejte se a nesnižujte hlavu. Pomalu klesněte na vzdálenost 5 palců od podlahy, ohněte lokty na 90 stupňů.

Pokud klasické kliky způsobují bolest v zápěstí, zmáčkněte dlaně do pěstí a držte na nich tělo.

Pokud jste začátečník, můžete začít s upravenými push-upy, udržet váhu na klíně a udržet zkřížené kotníky, což snižuje váhu o polovinu.

15. Práce na dvoře nebo doma

Pokud jste jedním z těch, kteří se domnívají, že trénink je v očích stejně zábavný jako rudý film, mějte na paměti, že se nemusíte zapojovat do tradičních sportů, abyste si vybudovali svalovou hmotu a spalovali kalorie.

Existuje spousta činností, které spalování kalorií dobře, práce na dvoře je jedním z nich.

Práce s hrábě, vyhazování odpadků z dvora, pěstování rostlin spaluje asi 300 kalorií za hodinu, hodinu sekačky na trávu spálí 330 kalorií.

Hodina práce s ruční sekačkou spálí 400 kalorií za hodinu a tahání plevele spaluje 350 kalorií za hodinu.

Kromě ztráty kalorií je práce ve dvoře účinná i při budování svalů, rozvoji pružnosti a opalování.Můžete spalovat ještě více kalorií a budovat svaly, pokud budete dělat nějaké jednoduché cvičení při práci na dvoře.

Například, místo toho, abyste seděli na kolenou, když zvedáte plevel, začněte ze stoje, pomalu se ohýbejte do pozice dřepu, vytrhávejte co nejvíce plevelů, pak se zvedněte a napněte svaly zad. Když zavlažujete trávník a zahradu, otočte pouze horní část těla, přičemž dolní část těla zůstane pevná. To bude fungovat šikmé břišní svaly.

Tím, že všechny pohyby provádíte pomalu a záměrně, spálíte více kalorií a budujete více svalů. Stejný princip platí i pro práci doma - zvedání závaží, zametání a mytí, vysávání a mytí.

16. Školení při reklamě v televizi

Tyto aktivity jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zůstat doma, běžecká obuv a posilovna nejsou pro ně.

Místo toho, aby šel po jiné části zmrzliny, zatímco reklama v televizi, dostat se z postele a udělat nějaké jednoduché cvičení, aby se spálit kalorie, stát silnější a urychlit váš metabolismus.

Také v době reklamy je perfektní dechová cvičení pro hubnutí břicha, je to skvělá možnost strávit čas s výhodami.

V 1 hodině televizního programu 18 minut reklamy. Pokud budete sledovat 2 programy denně, bude tento trénink trvat 36 minut, což vám pomůže zhubnout a zvýšit svalový tonus.

Pro pouze 1 dlouhý průchod můžete vypálit 92 kalorií skokem„Nohy spolu, nohy od sebe“ nebo cvičení „kroucení v tisku“ během reklamy, nebo můžete spalovat 205 kalorií skokem na švihadlo během reklamních přestávek. Můžete také stlačit, dělat curling na tisk nebo squat, nebo zvednout závaží pro standardní silový trénink.

Pokud chcete během dvouhodinového přenosu vypracovat všechny svalové skupiny těla, střídavá cvičení během každé komerční přestávky. Například během první inzerce rozbalte tisk. Na druhé komerční švihadlo. Třetí - dřepy atd. Do konce večera budete cvičit hlavní svalové skupiny, trénovat své srdce a spalovat některé kalorií.

www.mydiet.com/nine-best-exercises-for-weight-loss/

Nejúčinnější cvičení pro hubnutí - top 16

Nemůžete se nikam dostat z toho, že abyste mohli bezpečně a trvale zhubnout, musíte jíst správně a cvičit. Cvičení spaluje kalorie, buduje sval, což je nezbytné pro urychlení metabolismu, takže spalujete více kalorií a ztrácíte větší váhu. Najděte si oblečení pro praxi, vyberte si jedno z devíti nejlepších cvičení pro ...

Ohodnotit tento článek
\ t
0

Hodnocení čtenářů: 3.15 ( 3hlasů)
0