O výhodách a nebezpečích obvazových bandáží

Ve sportovním prostředí se předpokládá, že použití obvazů na kolenou přispívá ke zvýšení váhy při práci na čtyřhlavých svalech. Stejně jako snížení morbidity při provádění lisů s nohama a dřepy.

První prohlášení bylo potvrzeno studiemi provedenými v devadesátém roce. Jejich pomoc při snižování nemocnosti je poněkud přehnaná. Je to spíše mýtus než objektivní realita.

Výzkum vědců

Podle britských vědců pracujících na Chichister University zvyšuje používání elastických bandáží na kolenou v dřepech riziko zranění. Je to všechno o změně mechaniky pohybů, když teypovanii kolena. Toto dělá taková jednoduchá cvičení jako push a squat velmi nebezpečný.

Na experiment bylo pozváno deset sportovců. Dřepli si s obvazy a bez nich. Vědci měřili data a porovnávali výsledky. Jak víte, bar během squatu je posunut nejen vertikálně, ale také horizontálně. Pečlivé pozorování osoby provádějící přístup je jasně viditelné.

Když jsou bandážované kolena vodorovné oscilace sníženy. A poměrně výrazně. Při pohybu dolů klesá horizontální posun o třicet devět procent. S opačným efektem téměř sto procent, tj. S nákladem samotným (zvedání), kloub dostane nejvíce.

Zatížení kloubu se tak dramaticky zvyšuje. Opotřebovává se rychleji. Také nezapomeňte, že použití teip zvyšuje sílu pohybu.To urychluje proces opotřebení spoje. Zatížení také roste více než u běžných přístupů, hmotnost tyče.

Nuance

Je třeba zmínit, že bandáž chrání vaz před poškozením. A ve většině případů si musíte vybrat ze dvou zla. Někteří atleti mají slabé vazy, takže je pro ně lepší použít obvaz. Se zdravými vazy je lepší upustit od používání.

Doporučení

Rozhodně není nutné odmítnout použití obvazů. Práce s nimi však musí být ohraničena na maximum. Bandážování kolen je jen před nejtěžší přístupy. Navíc oslabuje zadní stranu stehna. Bojovníci to velmi dobře znají a prakticky nepoužívají takové nahrávání.

Obvaz by měl být těsně přiléhající k noze a bezpečně upevnit koleno. V tomto případě bude plnit svou hlavní funkci - chránit vazy. Bezprostředně po skončení přiblížení musí být obvaz odstraněn, není nutné chodit v něm polovinu tréninku.

K dávkám a škodám na bandážech kolenního kloubu

Ve ​​sportovním prostředí se má za to, že použití obvazů na kolenou pomáhá zvýšit váhu při práci na čtyřhlavých svalech. Stejně jako snížení morbidity při provádění lisů s nohama a dřepy. První tvrzení bylo potvrzeno studiemi provedenými v devadesátém roce. Jejich pomoc při snižování nemocnosti je poněkud přehnaná. Je to spíše mýtus než objektivní realita. Výzkum vědců Podle britských ...

Ohodnoťte tento článek
0

Hodnocení čtenářů: 2.85 ( 2hlasů)
0