Protein dieta pro hubnutí s příkladem menu pro týden

Kolikrát jste museli znovu přečíst četné diety s vysokým výkonem, které pomáhají zbavit člověka podkožního tuku? A víte, proč na světě existuje více než 10.000 možností pro různé aktivity, jak zhubnout? Je to jednoduché: protože 90% z nich je neefektivních. Proteinová dieta pro hubnutí je dobrou volbou, ale nemusí být účinná ani při špatném přístupu. Jak používat proteiny pro hubnutí bez poškození zdraví s maximálními výsledky?

Jak zhubnout dietu s obsahem bílkovin?

Chcete-li se zbavit podkožního tuku, musíte znát fyziologické potřeby těla, pochopit, kdy potřebujete jíst sacharidy, a kdy - bílkoviny, a být schopen naslouchat svému tělu, což dává neomezený počet tipů, pokud uděláme špatnou dietu.

Určitě většina z vás to už ví, pokud omezítepoužití sladkých a komplexních sacharidů je možné dosáhnout významného úbytku hmotnosti, specifické číslo závisí na procentním podílu tuku v lidském těle. Tato technika může být nazývána dietou s nízkým obsahem sacharidů, což je velmi účinný způsob, jak se zbavit tuku. Nedostatek kalorií vytvořený minimalizací příjmu sacharidů je plně kompenzován tukem. To je důvod, proč lidé zhubnout, což snižuje spotřebu sacharidů ve vaší stravě.

Co se stane, když zcela odstraníme sacharidy ze stravy?

Dostaneme efektivnější způsob, jak zhubnout? Naše odpověď: přirozeně ano. Tato strava byla obzvláště populární ve zlaté éře kulturistiky a široce propagoval Vince Gironde. Stačí se jen podívat na jeho fotku a hned je jasné, proč to doporučil. Název tohoto jednoho z nejlepších, podle mnoha odborníků na výživu, metody účinného spalování tuků je proteinová dieta.

Dietní dieta pro hubnutí je dieta bez sacharidů, která se skládá pouze z bílkovinných produktů a zdravých tuků. Karbohydrát kalorií plně kompenzuje živočišné bílkoviny. Tento přístup umožňuje nejen co nejúčinněji se zbavit tuku, ale také urychlit metabolismus a zachovat svalovou tkáň co nejvíce.

Mnohé diety téměř neberou v úvahu poslední dva aspekty: jejich hlavním cílem je jednoduše snížit celkový denní kalorický obsah, který nemá velmi pozitivní vliv naschopen zhubnout osobu. Prudký pokles kalorického příjmu je v těle vnímán jako hrozba pro život, začíná zpomalovat metabolismus a transportuje veškeré konzumované potraviny do podkožního tuku s využitím svalových vláken pro energetické výdaje. Ukazuje se tedy, že na konci této metody hubnutí vytváří člověk ideální podmínky pro získávání tuku a dělá vše pro spalování svalové hmoty. Doufáme, že jste ztratili touhu vyzkoušet si slavnou mono-dietu?

Základní principy proteinové stravy!

Když vytváříme podmínky, za kterých sacharidy zcela chybí, začínají se uvolňovat ketony z podkožního tuku, které jsou hlavním zdrojem energie pro mozek a nervový systém.

Aby bylo lépe srozumitelné, je třeba vysvětlit, že všechny produkty, které konzumujeme, obsahují více či ménětří živina každá z nich plní svou funkci pro podporu života organismu.Jedná se o tuky, bílkoviny a sacharidy.

 1. Proteinje stavebním materiálem pro naše tělo, protože energie se používá v mimořádně vzácných případech.
 2. Tukyjsou zachovaná energie, která se hromadí v nouzových situacích, a tuk se také používá k ochraně vnitřních orgánů.
 3. Sacharidyjsou plně odpovědné za zásobování našeho těla energií.

Nyní je jasnější, proč chceme během hladu dostat dostatek sacharidů nebo komplexních sacharidů? Protože to jsou uhlohydráty, které jsou hlavním zdrojemenergie pro naše tělo av rezervě jsou bílkoviny a tuky. Proto v každodenním životě chcete používat přesně sladké a komplexní sacharidy: to je nejúčinnější způsob, jak poskytnout tělu energii. A to je důvod, proč lidé neradi vylučují potraviny obsahující sacharidy ze své stravy. Tělo nechápe, že osoba záměrně vylučuje hlavní zdroj energie. Vaše tělo si myslí, že jste v drsných životních podmínkách a očekává se hlad. Pokud sacharidy nezačnou proudit v nejkratším možném čase, tělo bude nuceno rozbalit zásoby nouzového tuku.

Co se stane, pokud budeme nadále omezovat příjem sacharidů?

Zaprvé, vaše tělo spotřebuje všechny zásoby glykogenu, které budou stačit na krátkou dobu, a teprve poté se zcela přepne na autonomní napájení z důvodu bílkovin a tuků. Proteinová dieta má velké množství pozitivních recenzí od lidí, kteří dosáhli neuvěřitelných výsledků díky této metodě hubnutí. Chcete-li být upřímnější s vámi, všechny diety na světě mají základ metody hubnutí bílkovin. Přečtěte si pozorně všechny monodiet, a mezi řádky uvidíte základy, které označujeme v našem článku. Samozřejmě, pokud je autor stravy, kterou si přečtete, správně předložen.

Je třeba doplnit takový důležitý bod, že pokud necháte asi 50 gramů sacharidů na dietě s tvrdým proteinem, nezpůsobí to zvýšení glukózy v lidské krvi. To znamená, že tělo bude pokračovat v krmení.tuková tkáň, která poskytuje pozitivní energetickou rovnováhu v těle.

Měl by být příjem sacharidů na proteinové dietě vynulován?

Tento závěr má mnoho výhod a jeden malý mínus. Pozitivní stránkou je, že úplné odstranění sacharidů vede k rychlému vyčerpání zásob glykogenu, což provokuje tělo co nejdříve, aby mohlo začít používat tukové zásoby. A důvodem je náš starý přítel inzulín. Je to jeho přítomnost nebo nepřítomnost, která určuje, jakou energii bude tělo vynakládat. Všechno je zde jednoduché: čím méně budete jíst sacharidy, tím méně inzulínu je vylučováno. Rozstřik tohoto hormonu zcela blokuje proces lipolýzy (rozpad tukové tkáně). Lze konstatovat, že proteinová dieta eliminuje nárůst inzulínu a aktivuje plný účinek lipolýzy.

Jaký je hlavní minus proteinové stravy?

Aby se zachovalo normální fungování trávicího systému, je nutné alespoň příležitostně používat vlákno, které je obsaženo tam, kde? To je pravda, v sacharidech. Pokud se tak nestane, mohou se vyskytnout problémy, jako je zácpa, a to je zcela nepříjemná zpráva. Proto důrazně doporučujeme na dietní dietu nevylučovat ze stravy takové zeleniny jako okurky, rajčata a zelí. Zajistí plnou funkci gastrointestinálního traktu.

Harm to Protein Diet

Škoda na dietě proteinů se může vyskytnout pouze tehdy, pokud začnete používat nadměrné množství bílkovin a úplněodstranit vlákninu ze stravy. A všechny tyto akce budou používány po dlouhou dobu a pak začne v těle selhání. Důrazně doporučujeme před použitím výše uvedeného schématu poradit se svým lékařem a odborníkem na výživu. Vzhledem k tomu, že existuje značný seznam nemocí, v nichž je nepřijatelné pouze užívání proteinových potravin. Všechno dobré zdraví a nakonec se stávají majiteli nejkrásnějších postav ve vašem městě.

Jak dlouho trvá jíst dietu s proteinem?

 1. Existuje možnost stálého používání stravy : používáte pouze bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu po dlouhou dobu.
 2. Metoda dietní dietyse používá pouze v tréninkových dnech. Asi dvě hodiny před tréninkem děláte sacharidovou zátěž, která poskytuje tělu glykogen a výrazně zvyšuje intenzitu během cvičení. Všechny ostatní dny dietní dieta.
 3. Cyklická metoda použití proteinové stravy . Tato možnost umožňuje jednou týdně provádět během dne načítání sacharidů. To pomůže zachovat maximální svalovou hmotu a dále urychlit metabolismus. To je metoda, kterou doporučujeme použít každému, kdo chce, aby tělo bylo hodné svého ducha. I když můžete experimentovat a vybrat si nejvhodnější variantu pro sebe.

Co je to dieta na bázi bílkovin: potraviny?

Odpověď vás pravděpodobně nepřekvapí, pokud řekneme, že by se měly jednat o produkty, které zahrnujíživočišného proteinu. Nejlepší je použít libové maso: telecí maso, hovězí maso, kuřecí prsa a králík. Z mléčných výrobků, vyberte potraviny, které neobsahují velké množství tuku, ale neměli byste jíst pouze tuk-bez kefíru. Obsah tuku je až 10%. To je normální, není třeba se obávat."Pamatujte, že tuky hoří v ohni sacharidů."Nezapomeňte jíst ryby: obsahuje nejen mnoho bílkovin, ale je také zdrojem užitečných omega tuků. Nezapomeňte na vejce jako reference pro zvládnutí všech výše uvedených produktů.

Denně by mělo být 5 až 10 jídel, tím lépe. Proto musí být všechny potraviny sklizeny v dopoledních hodinách a rovnoměrně rozděleny do sudochku: to umožňuje kdykoliv během dne otevřít nádobu s jídlem a konzumovat potřebné množství jídla.

Ukázkové týdenní menu

Takhle může vypadat jídelní lístek na dietě proteinů po dobu 7 dnů, může být také prodloužen o 14 dní.

Pondělí:

 • balíček tvarohů s nízkým obsahem tuku (viz - 86), kolik bílkovin je v tvarohu na 100 gramů )
 • sklenice jogurtu, 1 grapefruitu
 • 2 kuřecí prsa, brokolice, půl šálku jogurtu
 • sklenice jogurtu, strouhaná střední mrkev
 • 1 l minerální vody nesycené oxidem uhličitým, sklenice přírodní jablečné šťávy

Úterý:

 • jogurt, zelené jablko
 • 100 g jakéhokoli masa, sýra, rajčete, 1 bulharského pepře
 • 200 g ryb, celerový salát, mrkev a ½jablka
 • 2 vařená vejce, zelný salát s petrželkou a citronovou šťávou
 • 1 litr vody, 1 šálek šťávy z černého rybízu

Středa:

 • jogurt, sklenice jahody
 • tvaroh tvarohový s přidáním lžíce nasekané petrželky, papriky a rajčatového protlaku
 • 2 kuřecí prsa, šálek špenátu, půl šálku kefíru
 • guláš, cuketa, 1 rajče, 2 lžíce kopru (můžete míchat zeleninu a přidávat 2 lžíce olivového oleje), 2 plátky šunky
 • 1 litr vody, sklenice pomerančové šťávy

Čtvrtek:

 • balení netučného tvarohu
 • sklenici kefíru, ½ šálku maliny
 • 200 g dušeného masa, 1/3 šálkového mléka, mrkve
 • 2 vejce, zelný salát s červenou paprikou a petrželkou, ochucené citronovou šťávou;
 • 1 l. voda, sklenka šťávy z rybízu

Pátek:

 • jogurt, 2 mandarinky
 • tvarohový sýr (1 balení)
 • 200 g mořských ryb, rajčat, papriky a petrželkového salátu, jogurt
 • tvaroh tvarohový (1 balení), mrkev, zelené jablko
 • 1 litr vody, sklenice pomerančové šťávy

Sobota:

 • 100 g tvarohu, odstředěného mléka
 • \ t
 • sklenice kefíru
 • 2 kuřecí prsa, fazole, jogurt
 • 2 plátky šunky, brokolice, 1 vejce, 2 lžíce kukuřice
 • 1 1. voda, sklenka šťávy z rybízu

Neděle:

 • sklenici kefíru, ½ šálek maliny (nebo jiné bobule)
 • tvarohový sýr, plátek šunky
 • dušená kuřecí játra, listový salátcitrónová šťáva, jablko
 • jogurt s přidaným ovocem
 • 1 litr vody, sklenka jablečné šťávy
Proteinová dieta pro hubnutí s příkladem menu pro týden

Kolikrát jste museli znovu přečíst četné diety s vysokým výkonem, které pomáhají zbavit člověka podkožního tuku? A víte, proč na světě existuje více než 10.000 možností pro různé aktivity, jak zhubnout? Je to jednoduché: protože 90% z nich je neefektivních. Protein dieta pro hubnutí je dobrá volba, ale nemusí to být také efektivní, pokud to není správné ...

Ohodnotit tento článek
0

Hodnocení čtenářů: 4.33 ( 4hlasů)
0