Škodlivý, nebo ne sedět na dietě bílkovin pro hubnutí?

Pro většinu lidí jsou diety s vysokým obsahem bílkovin bezpečné. Zejména pokud je budete krátce sledovat. Tyto diety vám pomohou zhubnout, takže se budete cítit déle.

Jsou diety s vysokým obsahem bílkovin bezpečné pro hubnutí?

Rizika používání diety s vysokým obsahem bílkovin a omezení hladin sacharidů v průběhu delšího období se však stále zkoumají. Dieta Harm protein pro tělo, pokud je budete dlouhodobě následovat, může způsobit některé zdravotní problémy.

Škoda proteinové stravy pro hubnutí

  • Některé diety omezují příjem sacharidů, což může vést k nedostatku živin a vlákniny. To zase může vést ke špatnému dechu, bolesti hlavy a zácpě.
  • Některé z těchto diet zahrnují potraviny, jako je červené maso a tučné mléčné výrobky v jejich stravovacím plánu, které mohou zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění.
  • Dieta s vysokým obsahem bílkovin může nepříznivě ovlivnit zdraví lidí s onemocněním ledvin, protože vaše tělo bude mít problémy s odstraňováním nežádoucích produktů metabolismu proteinů.

Chcete-li dodržet diety proteinů pro hubnutí, vyberte proteiny co nejopatrněji. Plán jídla by měl zahrnovat sójový protein, fazole, ořechy, ryby, rafinované drůbeží maso, libové hovězí maso, vepřové maso a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku. Vyhněte se zpracování masa.

Neméně důležitá je kvalita spotřebovaných sacharidů. Zlikvidujte zpracované sacharidy a vyberte sacharidy bohaté na vlákninu a živiny. Například celozrnné produkty, zelenina a ovoce.

Před zahájením specifického programu výživy se poraďte se svým lékařem. To je obzvláště důležité, pokud trpíte onemocněním ledvin, cukrovkou nebo máte chronické onemocnění.

Konečně mějte na paměti, že úbytek hmotnosti může být krátkodobý. Zvláště pokud se rozhodnete jednoho dne vrátit se ke svému starému jídelníčku. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je dodržovat zvolenou dietu tak dlouho, jak je to jen možné.

Na základě:

http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/high-protein-diets/faq-20058207

Je škodlivé nebo nepoužívat proteinovou dietu pro hubnutí?

Pro většinu lidí jsou diety s vysokým obsahem bílkovin bezpečné. Zejména pokud je budete krátce sledovat. Tyto diety vám pomohou zhubnout, takže se budete cítit déle. Jsou diety s vysokým obsahem bílkovin bezpečné pro hubnutí? Nicméně, rizika používání diety s vysokým obsahem bílkovin a omezení množství sacharidů na dlouhou dobu ...

Ohodnotit tento článek
0

Hodnocení čtenářů: Buďte první!
0