Sportovní výživa: základní druhy sportovních doplňků

Pokud se člověk aktivně podílí na sportu, jeho strava spolu se standardními jídly zahrnuje sportovní výživu. V opačném případě k dosažení významných výsledků, ke zlepšení vašeho těla pouze tréninkem, nebude fungovat. Správné nastavení sportovní výživy, můžete získat váhu, svalovou hmotu, nebo naopak, projít fáze sušení, vytvořit krásný svalový reliéf. Pouze dobře navržený komplex bude fungovat správně a sportovec dostane to, co chtěl.

Důležitá sportovní výživa.

Předpokládá se, že speciální doplňky poškozují sportovce, ničí játra, zhoršují fungování srdečního systému. Spěcháme vás informovat, že dříve, v 90. letech, kdy kulturistika začala být popularizována a všichni spěchali hromadně do posiloven, doplňky byly opravdu škodlivé. Dnes jsou steroidy zakázány a byly nahrazeny jinými výrobky, nyní budeme hovořit o jejich základních typech.

Základní sportovní doplňky:

  • proteiny;
  • zisky;
  • Kreatiny;
  • L-karnitin;
  • Komplexy aminokyselin.

Proteiny

Je to potrava pro svaly, díky proteinu se provádí svalový růst. Kvalitní koncentráty obsahují 70 až 90% bílkovin, rychle vstřebaných. Proveďte proteinkoktejly z potravin s vysokým obsahem bílkovin. Nejlepší je syrovátkový protein, protože obsahuje aminokyseliny.

Gainers

Přírůstky hmotnosti jsou vhodné pro tenké lidi, kteří chtějí budovat svaly. To je vynikající doplněk pro začátečníky, můžete ho pít, aniž byste měli svaly vůbec. Koupě zisků znamená získání základu, ze kterého začne další rozvoj. Tajemství gainerů ve složení, kromě bílkovin, mají rychle stravitelné sacharidy, vitamin-minerální komplex.

Kreatin

Díky kreatinu se zvyšuje vytrvalost, urychlují se regenerační procesy ve svalech. Kreatin obsahuje methylguanid, lze jej také získat z masa a ryb, ale v malých množstvích.

L-karnitin

L-karnitin by měli užívat ti, kteří chtějí ztratit přebytečný tuk. Jedná se o výkonný spalovač tuků, díky němuž vzniká v důsledku zničení tuku energie. L-karnitin vám také umožňuje přeměnit tuky na svaly.

Aminokyseliny

Aminokyseliny se podílejí na metabolických procesech, zabraňují přeměně všech potravin na tuky. Existuje 10 aminokyselin, které nejsou syntetizovány v těle, jsou získány s produkty a aditivy. Můžete si vybrat komplex aminokyselin BCAA, často v takových prostředcích mají valin, isoleucin a leucin.

Kromě uvedených základních produktů můžete do tréninkových komplexů doplnit sportovní tréninkové komplexy (pro energii, vitalitu, vytrvalost).