Tuk v oblasti tricepsu, stehna a břicha: Proč jsou „problémové oblasti“

Mnoho žen má „problémové oblasti“ nebo místa v těle, kde je uloženo více tuku a je těžké se jich zbavit. Ve většině žen, tyto oblasti jsou obvykle boky, hýždě, u některých žen triceps (zadní strana ruky), a usazeniny v pase. Po dietě na hubnutí a tónování těchto problémových oblastí, poslední věc, kterou chcete udělat, je dostat zpět přebytečný tuk. Pokud si neudržíte správnou dietu - znovu získáte přebytečný tuk a pravděpodobně i v těchto oblastech. Vysvětlíme, proč tyto oblasti existují, a pak napište plán, jak udržet tyto oblasti v kondici a sexy, a zároveň přidat svalovou hmotu.

Stačí uznat, že některé oblasti v těle mají více receptorů, které blokují zpracování tuku než receptory, které ho stimulují. U mužů jsou tyto oblasti dolním tlakem a pasem. U žen je to boky a břicho. Budeme hovořit o fyziologických faktorech, které regulují ztrátu tuku, a pak předložíme kardioprotokol pro tuk, který není hořlavý, stejně jako užitečné doplňky, které ho ztratí.

Odložené triglyceridy - tuk v těle, který chceme ztratit

Ačkoli všechny buňky obsahují tuk, jsou převážně uloženy ve svalech (intramuskulární triglyceridy) a tukové tkáni (tuk vetele). Tuková tkáň - hlavní místo tuku v těle a tuku, které se snažíme ztratit. Tuková tkáň, rozdělená na jednotlivé buňky, se nazývá adibocyt. Tyto adibocyty drží nahromaděné kapky triglyceridů (1 molekula glycerolu spojená s 3 mastnými kyselinami), které slouží jako zdroj energie pro tělo. Tyto kapky jsou 95% adibocytů. Pro využití této uložené potenciální energie (60 00 - 100 000 kcal) a ztráty tuku je třeba mobilizovat lipolýzu - rozpad tuku (rozpad triglyceridů).

Lipolýza štěpí triglyceridy na molekulu glycerolu a 3 oddělené mastné kyseliny. Mastné kyseliny jsou vylučovány z adibocytů, váží se na plazmatický albumin (protein v krvi) a pohybují se v aktivních tkáních, kde mohou být spáleny. Při ztrátě tuku v těle musí být mastné kyseliny spáleny!

Přeprava mastných kyselin k hoření!

Krevní oběh je důležitý pro transport mastných kyselin z adibocytů do aktivních tkání, kde mohou být spáleny. To je důležité zejména při cvičení, kdy se zvyšuje potřebné množství energie.

Nízký průtok krve může způsobit hromadění mastných kyselin v tukové tkáni, což snižuje množství mastných kyselin dostupných pro oxidaci a zvyšuje šance, že se mastné kyseliny opět změní na triglyceridy. Bylo zjištěno, že oblasti s těžko spalovatelným tukem (stehna a hýždě) mají špatný průtok krve. Z tohoto důvodu je třeba se těchto oblastí zbavitprůtok krve. Takže jaký je nejlepší způsob, jak zlepšit průtok krve? Cvičení! Navíc, některé doplňky mohou také zvýšit průtok krve (více na tomto dole). Zvýšený průtok krve přispívá ke snížení hmotnosti transportem mastných kyselin na místa, kde mohou být spáleny.

Oxidace mastných kyselin - spalování tuků v těle

Když se mastné kyseliny dostanou do svalové tkáně, přesunou se do svalových buněk. Ve svalových buňkách se mohou znovu vázat na glycerol a tvořit triglyceridy a ukládat se do svalů nebo se vázat na intramuskulární protein a mohou být použity k tvorbě energie v mitochondriích. V mitochondriích, mastné kyseliny zažívají beta-oxidaci, což znamená, že jsou spáleny za vzniku energie.

Chceme, aby byly mastné kyseliny spalovány do mitochondrií. Zvýšení energie potřebné při cvičení je nejlepším způsobem, jak dosáhnout výsledků, ale existují i ​​doplňky, které vám mohou poskytnout další podporu.

Shrneme

  • Oblasti s nízkým spalováním tuku v důsledku vysoké hustoty alfa-2 receptorů a špatného průtoku krve
  • \ t
  • Lipolýza musí být zvýšena pro spalování mastných kyselin
  • .
  • Pro odbourávání tuků je nezbytný průtok krve do tukové tkáně a transport mastných kyselin z tukové tkáně
  • .
  • Mastné kyseliny musí být spáleny, aby se v těle vyskytly ztráty tuku
  • .
  • Cvičení jsou nejlepším způsobem, jak zvýšit průtok krve do tukové tkáně, transportovat mastné kyseliny a jejich oxidaci
  • .

Znalosti nám umožňují vybrat si doplňky, které pomáhají spalovat tuk, který je obtížné spalovat. V další části se bude hovořit o kardioprotokolu, který pomůže spálit spálený tuk a posvětit některé z doplňků, které pomáhají spalovat tuk v problémových oblastech.

Tuk v oblasti tricepsu, stehna a břicha: Proč existují „problémové oblasti“

Mnoho žen má „problémové oblasti“ nebo místa v těle, kde se ukládá více tuku a je těžké se jich zbavit. Ve většině žen, tyto oblasti jsou obvykle boky, hýždě, u některých žen triceps (zadní strana ruky), a usazeniny v pase. Po dietě na hubnutí a tónování těchto problémových oblastí, poslední věc, kterou chcete udělat, je ...

Ohodnotit tento článek
0

Hodnocení čtenářů: Buďte první!
0