FINSKÁ SAUNA

SAUNOVÁNÍ

Prohřívání těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Finská sauna je vyhřívána pomocí saunových kamen, které místnost vyhřejí obvykle na 90-100°C, což je vhodná teplota pro člověka a vypocení bakterií je tak účinnější.

VÝHODY FINSKÉ SAUNY

• zlepší Vaši fyzickou i psychickou kondici
• tradičním způsobem vyplaví nečistoty z těla
• má pozitivní účinky na celkové rozpoložení člověka
• posiluje imunitní systém
• saunování po fyzické i psychické námaze tělo zbavuje únavy

SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

Saunové ceremoniály a saunové rituály jsou nové trendy v saunování, které oslovují nadšence saunování, začátečníky i zkušené. Pomocí víření horkého vzduchu, polévání kamenů aromatickou přírodní esencí, případně i peelingem nebo potírání kůže či dalšími procedurami se saunování dostává do další dimenze.
Saunové ceremoniály probíhají u nás v Matrixu každé úterý v 19 hodin. Doba trvání je cca 90 minut.
Klubové členství Komplet se skupinovými lekcemi má na tyto ceremoniály vstup zdarma, permanentky do sauny a členství Komplet bez skupinových lekcí si připlatí 50 Kč. Jednorázové vstupné do sauny v době ceremoniálu je 150 Kč. REZERVACE MÍSTA NUTNÁ (internet, telefon, recepce).

PRO INTENZIVNĚJŠÍ ZÁŽITEK ZE SAUNOVÁNÍ

PROCES SAUNOVÁNÍ

Před prvním vstupem do potírny se umyjte mýdlem a osprchujte. Před každým vstupem do potírny setřete vodu z povrchu těla. Do sauny vezměte jen ručník, na který si sednete nebo lehnete a masážní houbu nebo kartáč, ne z umělých vláken. V sauně zůstaňte pouze po dubu, která je Vám příjemná. Obvykle po 8 - 15 minutách vyjděte z potírny, ochlaďte se pod sprchou, pokud možno i s hlavou. Při pocitu chladu se vraťte do sauny. Proceduru teplo, chlad opakujte asi třikrát, aby měla sauna účinek. Při saunování je nutné hodně pít, nejlépe čistou vodu, ale i minerálku, džus, chladný čaj, naprosto nevhodný je alkohol.
 
Spolupracujeme
Obchodní partneři